NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Motoryzacja i Transport

Pod dyktando praktyczności – samochód dostawczy

Motoryzacja od zawsze była dziedziną fascynującą. Mnogość typów samochodów, rozwiązań technicznych, nowinek technicznych, kształtów nadwozi, smaczków stylistycznych oszałamia.

Samochody dostawcze

Mamy sportowe samochody o opływowych kształtach, rodzinne kombi i minivany, od niedawna także liczne crossovery i suvy. Jedno pozostaje jednak niezmienne – samochody dostawcze. Modele różnych producentów różnią się kształtem nadwozia i rozwiązaniami technicznymi w bardzo nieznacznym stopniu. Tu nie ma miejsca na ekstrawagancje. W samochodach dostawczych liczy się tylko praktyczność. Nie mają być modne jak suvy i crossovery, mają wykonywać swoją pracę dobrze i się nie psuć.

Podobny wygląd

Nie dziwi więc, że większość samochodów dostawczych dostępnych na rynku wygląda tak podobnie. To po prostu sprawdzone rozwiązanie, które ma działać. I działa. Silnik z przodu, pojemna ładownia, drzwi przesuwne, drzwi skrzydłowe z tyłu – to standard w tym segmencie. I raczej nikt nie oczekuje czegoś innego. Po co ulepszać coś, co działa? To nie miałoby sensu.

www.carlift.pl