NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Garderoba męska plus size
Lifestyle

Garderoba męska plus size – jakie kolory i wzory warto wybierać?

W garderobie panów o krąglejszych kształtach nie może zabraknąć tych samych elementów odzieży, co u każdego. Mężczyźni o większej sylwetce powinni jednak baczną uwagę zwracać zarówno na rozmiary, jak i kolory i wzory wybieranych ubrań. 

W jakich odcieniach i wzorach będzie się najlepiej prezentować męska odzież plus size? Co wybierać, a czego lepiej unikać?

Kolorystyka męskiej odzieży plus size – nie tylko czerń

Mawia się, że czarny kolor wyszczupla. Faktycznie, ta barwa pasuje praktycznie każdemu. Dobrze sprawdza się ona na wielu sylwetkach, w tym na panach o pełniejszych kształtach. Czarny kolor jest w stanie wyszczuplić i wysmuklić sylwetkę, ale podobnie działają inne odcienie utrzymane w ciemnej tonacji. Można zatem szukać wśród szarości, granatów czy brązów. 

Panowie o większej sylwetce dobrze się prezentują również w jaśniejszych odcieniach, choć warto stawiać na stonowaną i niejaskrawą kolorystykę. Barwy, które są wręcz odblaskowe i „krzyczą”, niestety, ale podkreślają to, co w przypadku plus size wymaga raczej zamaskowania. 

Pamiętajmy jednak, że czerń nie powinna stanowić jedynego koloru spotykanego w szafie panów szukających wśród większych rozmiarów. Sprawdzi się ona za to jako baza do tworzenia codziennych, okazjonalnych, sportowych czy casualowych stylizacji. Szeroką paletę kolorystyczną odzieży męskiej plus size można znaleźć na stronie https://duzylolek.pl/

Wzory, na które warto stawiać

Męska odzież obecnie występuje w wielu wersjach nie tylko kolorystycznych, ale i uwzględniających ciekawe wzory. Panowie szukający wśród większych rozmiarów, wbrew pozorom nie muszą rezygnować z deseni, faktur czy wzorów, które urozmaicą ich garderobę. Warto jedynie pamiętać o kilku wskazówkach. Jakich?

Przede wszystkim o tym, że poziome paski optycznie poszerzają, natomiast pionowe – wyszczuplają i nadają wizualnej smukłości sylwetce. Dobrze jest także szukać wśród subtelniejszych, mniejszych wzorów, które stają się delikatną ozdobą garderoby, ale nie rzucają się nadmiernie w oczy. Bardzo duże wzory, które obejmują większą część ubrania, optycznie dodają kilogramów. 

Nie tylko wzory i kolory, lecz także struktura materiału!

Poza wzorami i kolorami należy zwracać uwagę na strukturę i fakturę materiałów, z których wykonana jest męska odzież plus size. Cienkie i lejące się materiały zazwyczaj opinają sylwetkę i prezentują się mało estetycznie. Lepiej zatem wybierać nieco grubsze materiały, o bardzo delikatnej fakturze, która dobrze wygląda na większej sylwetce. 

Panowie coraz większą wagę przykładają do swojego wyglądu i wybieranych na co dzień stylizacji. Zależy im na dopasowaniu ubrania zarówno do okazji, jak i miejsca, w które się wybierają. Chcą przy tym wyglądać nietuzinkowo, elegancko, a także liczą na komfort noszenia wybieranej garderoby. Rynek na szczęście jest w stanie sprostać ich oczekiwaniom, stąd mogą liczyć na dobór odzieży nie tylko w odpowiednim rozmiarze, ale w ciekawych kolorach czy wzorach. 

Artykuł sponsorowany