NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

ciekawe podróże pociągiem
Motoryzacja

Podróże pociągiem – niewygoda czy okazja na przeżycie przygody?

Spora część ludzi postrzega podróże pociągiem jako niewygodną podróż, którą trzeba przetrwać, aby dotrzeć np. do miejsca pracy, do szkoły czy na wymarzone wakacje, ale są też osoby, dla których przemieszczanie się tym środkiem transportu jest przyjemnością i to nie małą.

Entuzjaści podróży pociągiem

Pierwsza grupa ludzi to najczęściej osoby, które nierzadko korzystają z usług PKP i kojarzą je z monotonnością czy szarą codziennością, ale są to też osoby, które po prostu nie szukają i nie spodziewają się, że znajdą jakieś zalety gnieżdżenia się w jednym przedziale z ludźmi, których nie znają. I tutaj popełniają błąd.

Ludzie czerpiący przyjemność z podróżowania koleją to zazwyczaj osoby, które rzadko mają do czynienia z tego typu środkiem transportu lub odkrywcy, którzy potrafią znaleźć wartość płynącą m. in z rozmowy czy obserwacji.

Nawiązywanie kontaktów z podróżującymi pociągiem

Powiedzenie „mowa jest srebrem, a milczenie złotem” w tej sytuacji nie sprawdza się zbyt dobrze. Konwersacja potrafi poprawić nasz humor i możemy dzięki niej zawiązać nowe znajomości, nie znaczy to jednak, że każdy będzie chciał z nami rozmawiać. Nie wiemy też czy nasz luźny dialog nie przerodzi się w szorstką wymianę zdań i poglądów, ale to też rodzi wspomnienia, a gdy uda nam się trafić na człowieka, z którym zdołamy nawiązać lepszy kontakt, która opowie nam jakąś ciekawą historię, która będzie miała takie same lub podobne zainteresowania, która sprawi, że podróż minie nam w mgnieniu oka to będziemy przypominać sobie takie ciepłe spotkanie do końca życia, a nowo zawarta znajomość może przetrwać równie długo.

Podróże pociągiem – Obserwacje pasażerów

Możemy również stwierdzić, że po prostu nie mamy ochoty na rozmowę i wtedy z pomocą przychodzi nam umiejętność obserwacji. Do tego przyda nam się jeszcze szczypta wyobraźni. Analizując zachowanie innych ludzi możemy określić np. kim z charakteru jest dana osoba i jakie może posiadać talenty. Ludzie posiadający bardziej rozbudowaną wyobraźnię mogą sobie wymyślać np. różne historyjki z ludźmi obok, których siedzą.

Sposobów na dobre spędzenie podróży w pociągach jest bardzo wiele, wystarczy tylko chwilę pomyśleć, poobserwować i odważyć się na rozmowę, której tak bardzo brakuje w dzisiejszym świecie.