NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

usuwanie makijażu permanentnego
Zdrowie

Nowoczesne sposoby na usuwanie makijażu permanentnego

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że makijaż permanentny jest nie tylko świetnym sposobem na podkreślenie atutów kobiecej urody, ale również oszczędność czasu. Jest to niezwykle specyficzna odmiana tatuażu. Co należy jednak zrobić, gdy będzie on zdecydowanie odbiegał od ideału? Jakie są najlepsze sposoby na usuwanie makijażu permanentnego? Na jaką metodę warto się zdecydować?

Przygotowanie do usuwania makijażu permanentnego

Należy mieć świadomość, że występują przeciwwskazania do omawianego zabiegu. Są to: infekcje i przeziębienia, ciąża, hemofilia czy cukrzyca. Ponadto zabieg nie może zostać wykonany na mocno opalonej skórze. Rekomendowane jest również poinformowanie o wszystkich przyjmowanych lekach.

W przypadku, gdy nie będą występowały żadne przeciwwskazania, zostaje ustalona konkretna data. Warto wiedzieć, że pacjentka nie może przez 4 tygodnie przed zabiegiem korzystać z solarium czy opalać się. Z kolei w ostatnim tygodniu nie można stosować różnego rodzaju środków podrażniających skórę czy peelingów.

Usuwanie makijażu permanentnego za pomocą lasera

Jest to bardzo efektywny sposób na pozbycie się niechcianego pigmentu. W najprostszym możliwym ujęciu energia wysyłana przez laser będzie rozbijała wspomniany pigment pod skórą na małe cząstki. W wyniku naturalnego procesu immunologicznego organizmu mogą one zostać usunięte. Warto wiedzieć, że zneutralizowany zostanie także barwnik.

W zdecydowanej większości przypadków laserowe usuwanie makijażu permanentnego będzie wymagało przynajmniej kilku sesji. Oczywiście wszystko będzie uzależnione od rodzaju pigmentu, który chce usunąć przedstawicielka płcie pięknej. Bardzo istotne znaczenie będzie miała także głębokość, na którą został podany określony barwnik. Przeważnie do całkowitego pozbycia się niechcianej kreski wystarczy kilka zabiegów, które będą powtórzone w kilkutygodniowych odstępach.

Dowiedz się, jak uratować spalone włosy po rozjaśnianiu

Usuwanie makijażu permanentnego preparatem

Jest to kolejny bardzo skuteczny sposób na pozbycie się makijażu permanentnego. Wspomniana metoda polega na podaniu kobiecie preparatu, którego celem jest zmiękczenie barwnika pod naskórkiem.
Należy mieć świadomość, że skumulowany barwnik wydostanie się na powierzchnię skóry razem z preparatem.

W ten sposób powstaną niewielkie strupki. Rekomendowane jest zatem po wspomnianym zabiegu dokładnie pielęgnowanie skóry odpowiednim kremem ochronnym. Dzięki temu kobieta będzie mogła zapobiec powstaniu ewentualnych blizn.

Usuwanie makijażu permanentnego removerem

Przedstawicielki płci pięknej bardzo często zastanawiają się czy jest to na pewno skuteczny sposób. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że preparat musi posiadać nie tylko wszystkie certyfikaty związane z jakością, ale również atesty bezpieczeństwa.

Ponadto zalecane jest, by produkt miał potwierdzone badaniami klinicznymi działanie. Należy mieć świadomość, że wspomniany fakt ma bardzo istotne znaczenie nie tylko w kontekście efektywności zabiegu, ale również bezpieczeństwa.

Usuwanie makijażu permanentnego oczu – jakim sposobem?

Warto wiedzieć, że makijaż permanentny oczu można bez większego problemu usunąć laserem. Oczywiście zabieg będzie wymagał ogromnej precyzji, ponieważ jest to bezpośrednia okolica gałki ocznej. Godny uwagi jest również fakt, że zabieg powinien być przeprowadzony przy wykorzystaniu tytanowych osłonek.

Dzięki temu przedstawicielka płci pięknej będzie miała całkowitą pewność, że nie zostanie uszkodzony wzrok. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na rynku działają gabinety medycyny estetycznej, które będą wymagały specjalnego zaświadczenia od kobiety, że nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania omawianego zabiegu. Oczywiście zaświadczenie powinno zostać wydane przez okulistę.

Przeczytaj też Makijaż permanentny brwi – gojenie się po zabiegu