NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

wazon
Dom

Urządź wnętrze w niebanalny sposób dzięki wazonom dekoracyjnym!

Każdy z nas uwielbia kwiaty – bez względu na to, czy świeże, czy też sztuczne, tworzą one w domu lub w jakimkolwiek, innym miejscu niesamowitą atmosferę. Niemniej jednak musimy zadbać również o odpowiednią oprawę kwiatów, a więc o niebanalne wazony. W niemal każdym przypadku doskonale sprawdzają się wazony dekoracyjne, które nieco różnią się od tych tradycyjnych. Dlaczego w żadnym, eleganckim miejscu nie może zabraknąć wazonów dekoracyjnych?

Szklana klasyka

Wazony dekoracyjne szklane świetnie sprawdzają się zarówno w domach, jak i w restauracjach, domach przyjęć czy nawet w siedzibach firm. Obecnie mamy do wyboru wiele, różnych rodzajów wazonów dekoracyjnych. Niektóre z nich mają kształt klasycznego cylindra, inne zaś przypominają wydatne kielichy na stosunkowo cienkiej nóżce. Ze względu na różnorodność modeli wazonów dekoracyjnych, każdy jest w stanie wybrać idealny model dla siebie i swojego wnętrza. Bardzo ciekawą koncepcją jest postawienie kilku modeli obok siebie, niekoniecznie w ułożeniu symetrycznym. Dzięki temu wystarczy tylko niewielki kwiatek lub inna ozdoba włożona do wazonów, aby te mogły w ciekawy sposób udekorować wnętrze naszego mieszkania czy lokalu. Szklane, klasyczne wazony dekoracyjne w ostatnim czasie nie wychodzą z mody i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miały one ustąpić miejsca innym dekoracjom. Ozdób tych nie brakuje przede wszystkim na różnego typu imprezach, na przykład weselach.

Nie tylko dla kwiatów

Pierwszym skojarzeniem, jakie pojawia się w głowie po usłyszeniu słowa „wazon”, są kwiaty. Rzeczywiście, jeszcze do niedawna to właśnie kwiaty wkładaliśmy do wazonów najchętniej. Dziś jednak coraz częściej możemy w nich zobaczyć także innego rodzaju ozdoby. Są to na przykład białe świece, muszle, kamienie, czy biżuteria. Popularną w ostatnim czasie dekoracją stał się tak zwany las w szkle. Na dno wazonu dekoracyjnego wykłada się ziemię bądź piasek, na następnie umieszcza się w wazonie różnego rodzaju leśne skarby – najczęściej są to szyszki bądź gałązki drzew iglastych. Bez względu na to, co zdecydujemy się włożyć do wazonu, możemy być pewni, że z jego pomocą urządzimy przytulne, a co najważniejsze eleganckie wnętrze. Co istotne, dobrej jakości, szklany wazon dekoracyjny wcale nie musi być drogi, natomiast będzie on służyć nam przez wiele lat. Wazon to podstawa pięknych, niebanalnych dekoracji na każdą porę roku i do każdego wnętrza. Sprawdza się on zarówno w domach, jak i lokalach usługowych czy nawet w pomieszczeniach biurowych.