NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

porost brody
Zdrowie

Jak przyśpieszyć porost brody i wzmocnić zarost? — Doradzamy!

Zastanawiasz się co zrobić, żeby broda szybciej rosła? Na przyśpieszenie wzrostu brody i wąsów wpływać może wiele czynników. Na szczęście poza dietą, trybem życia i predyspozycjami genetycznymi możemy wpływać na jakość zarostu poprzez odpowiednią pielęgnację z zewnątrz! Ważna jest także kondycja skóry pod zarostem. Z artykułu do wiesz się więcej — zapraszamy! 

Regularna pielęgnacja brody 

Pielęgnowanie brody ma wiele zalet zarówno zdrowotnych, jak i estetycznych. Regularna troska o kondycję brody może pomóc w zapobieganiu swędzeniu, łupieżowi oraz przesuszeniu skóry pod brodą i samych włosków. Jeśli używa się specjalnych produktów do zarostu, typu olejki, balsamy oraz oczywiście szampon do brody. Dzięki właściwościom męskich kosmetyków do brody mamy szansę przeciwdziałać tego typu problemom. Świetnie wyselekcjonowane męskie kosmetyki do brody znajdziemy tutaj: https://dlagentlemana.pl/. Dobrze zadbana broda to także satysfakcjonujący wygląd i styl. Zadbany zarost dodają każdemu męskiego uroku i charakteru. Broda może być modnym i atrakcyjnym elementem stylizacji, podkreślając indywidualność i osobowość mężczyzny. 

Co na porost brody? 

Jeśli chcemy, by zarost rósł zdrowo powinniśmy skupić się na diecie oraz kosmetykach pielęgnacyjnych do zarostu. Zdrowe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu to ważne czynniki wpływające na nasza kondycję, jednak mogą okazać się niewystarczające. Suchość powietrza, promieniowanie UV,  klimatyzacja czy ogrzewanie wysuszają skórę i zarost. Dlatego na wygląd zarostu wpływa też nasze otoczenie zewnętrzne, a często nie są to w naszym klimacie czynniki wspierające. Jeśli więc chcemy zminimalizować negatywny pływ na nasz zarost musimy skupić się na nawilżaniu zarostu również z zewnętrz. 

  • Nawilżanie brody — Odpowiednia pielęgnacja nastawiona na szybki wzrost zdrowego zarostu to m.in. pielęgnacja i zachowanie czystości. Szampony do brody pomogą nawilżać zarost bez agresywnego przesuszania mydłem, czy szamponami do włosów. Poza tym oczywiście polecamy olejki nawilżające i zmiękczające, dzięki którym unikniemy nieprzyjemnego uczucia przesuszenia i swędzenia brody. 
  • Masaż brody — Delikatny masaż brody pomaga w jej ukrwieniu. Jak łatwo się domyślić lepsze dotlenienie skóry dzięki mikromasażowi może przyczyniać się do szybszego wzrostu pięknego zarostu. Do mikromasażu brody świetnie nadają się szczotki do brody i kartacze. To ważne akcesorium dla każdego, kto chce poprawić wygląd swojej brody. 

Męskie kosmetyki do brody 

Męskie kosmetyki do brody obejmują kilka produktów, które wydają się niezbędne dla pełnej pielęgnacji mogącej przyczynić się do szybszego wzrostu brody. Poza suplementacją witaminową i odpowiednim nawadnianiem organizmu ważna jest ogólna kondycja. Poza tym pamiętajmy, że troszcząc się o zarost jakby od zewnątrz mamy do wyboru sporo kosmetyków męskich i akcesoriów, które nam to wszystko ułatwią. Ważne produkty to szampon do brody, który pozwoli pozbyć się zanieczyszczeń z brody bez przesuszania włosków. Warto zdecydować się na olejek do brody, a do stylizacji na balsam bądź wosk (jeśli zależy nam na mocnym utrwaleniu kształtu). Prawidłowa pielęgnacja brody obejmuje także troskę o skórę pod nią, dlatego warto dokupić również kartacz do brody i regularnie szczotkować. Kartacz pomoże nam pozbyć się nadmiaru sebum, martwych włosków oraz zatroszczyć o mikromasaż skóry pod zarostem.