NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Safari - Kenia - kiedy jechać?
Rozrywka

Egzotyczna Kenia – kiedy jechać? Niezapomniane wakacje

W dzisiejszych czasach na wakacje można się udać praktycznie w każdą część świata. Biura podróży prześcigają się w ofertach, proponują swoim klientom coraz to nowsze i ciekawsze kierunki podróży. Coraz bardziej popularna i godna uwagi staje się oferta wczasów w egzotycznych zakątkach naszego globu. Myślisz – Kenia – kiedy tam pojechać? Sprawdź!

Atrakcje turystyczne w Kenii

Jednym z takich pięknych i urokliwych miejsc jest Kenia. Leży ona we wschodniej części Afryki, u brzegu Oceanu Indyjskiego. Zamieszkana jest przez różne plemiona, które zachowują tradycję i kulturę Masajów – rdzennych mieszkańców Kenii. Są oni bardzo pozytywnie nastawieni do innych ludzi oraz łatwo nawiązują kontakty. Największą atrakcję turystyczną Kenii stanowi bogata fauna i flora. W Kenii znajdują się malownicze parki narodowe, do których m. in. należą: Masai Mara, Tsavo East i Tsavo West oraz Amboseli. Cechuje je dzika, zachwycająca i różnorodna przyroda, przepiękne pejzaże, a także duża liczba egzotycznych zwierząt. W parkach narodowych żyje ich wiele gatunków: zebry, lwy, żyrafy słonie, antylopy, lamparty, małpy, strusie, bawoły, przeróżne ptaki, krokodyle, nosorożce, hipopotamy oraz wiele innych.

Kenia Safari – Kiedy jechać?

W Kenii odbywa się także najwspanialsze safari na świecie. Ma ono miejsce zazwyczaj dwa razy dziennie i jest najlepszym czasem na obserwację dzikich zwierząt, ponieważ wychodzą one wtedy na polowanie lub do wodopoju. Należy wiedzieć, że na safari można zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny i nie wolno się tam samemu poruszać. Kolejną atrakcją Kenii są fantastyczne miejsca do nurkowania i snorkelingu. Należą do nich przede wszystkim Watamu i Malindi National Park. Drugi z nich został uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery ze względu na niezwykłe bogactwo fauny i flory. Miejsca nurkowe są najczęściej oddalone od brzegu o około 20 minut drogi łodzią. Są do wyboru obszary spokojne dla osób początkujących oraz po stronie zewnętrznej rafy dla bardziej zaawansowanych (głębokość sięga nawet do 200 m). Natomiast osobom nastawionym na bierny wypoczynek Kenia oferuje cudowne plaże z jasnym piaskiem oblewane turkusowymi, krystalicznie czystymi wodami Oceanu Indyjskiego. Można się na nich beztrosko wylegiwać na słońcu i obserwować delfiny.

Wiza do Kenii

Warto wiedzieć, że aby udać się na wczasy do Kenii należy posiadać paszport oraz wizę turystyczną. Jej koszt do 50 USD od osoby. Turysta nie musi się obowiązkowo szczepić, ale zalecana jest szczepionka przeciwko żółtej febrze, tężcowi, polio, żółtaczce zakaźnej oraz profilaktyka antymalaryczna. Aby uniknąć problemów należy również wiedzieć, że z Kenii nie wolno wywozić korali, skór zwierzęcych, muszli oraz kości słoniowej.

Klimat Kenii

Kenia jest idealnym miejscem na przeżycie wspaniałych i niezapomnianych wakacji. Oferuje turystom łagodny klimat, dobrze rozwiniętą bazę noclegową, przyjaźnie nastawionych ludzi, pełne życia miasta, odmienność Afryki, jej magiczne piękno oraz szereg innych atrakcji turystycznych. Z takiej wycieczki z pewnością można zachować fantastyczne wspomnienia do końca życia.