NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Co warto zobaczyć w Trójmieście? Gdańsk!
Rozrywka

Co warto zobaczyć w Trójmieście jesienią?

Wrzesień, październik i listopad to miesiące, w których coraz częściej Polacy wyjeżdżają na urlop. Często ze względu na warunki pracy, często także na atrakcyjniejszą cenowo ofertę turystyczną. Do tej pory te miesiące kojarzyły się jedynie z wyjazdami zagranicznymi do tzw. „ciepłych krajów”. Coraz chętniej jednak spędzamy wakacje w kraju i słusznie. Oferta lokalnej turystyki jest coraz bogatsza, a pogoda zdaje się w niczym nie przeszkadzać. Jednym z miejsc, które szczególnie warto zwiedzić jesienią jest Trójmiasto – Gdynia, Sopot i Gdańsk. Sprawdź co warto zobaczyć w Trójmieście nie tylko jesienią, ale przez okrągły rok.

Co warto zobaczyć w Trójmieście – nie tylko jesienią?

Od tego, co warto zobaczyć w Trójmieście, zależy, jakim typem turysty jesteśmy. Jeśli zależy nam na błogim leniuchowaniu i spacerach brzegiem morza, to do listy można dopisać kilka najważniejszych zabytków. Z kolei osoby interesujące się sztuką czy historią mogą wybierać z szerokiej oferty muzeów i zakątków z bogatą historią. Co warto zobaczyć w Trójmieście ze swoim maluchem? Atrakcji dla dzieci w różnym wieku też jest całe mnóstwo, ich rodzaj i intensywność warto dopasować do jego temperamentu i zainteresowań. Co zwiedzać w dużej mierze zależy też od pogody – a ta jesienią może być różna. W przypadku zimnych lub deszczowych dni najlepiej postawić na zadaszone muzea i galerie sztuki, w ciepłe i suche na plenerowe atrakcje. 

Trójmiasto - atrakcje

Trójmiasto – atrakcje Gdańska

Pomorze jest atrakcyjnym kierunkiem podczas każdej pory roku. Latem kuszą nas szerokie i piaszczyste plaże, jesienią natomiast liczne atrakcje turystyczne pomijane podczas upalnych miesięcy. W Gdańsku, warto zacząć od spaceru słynną w całej Polsce ulicą Długą. Kto bowiem nie chciałby zrobić sobie zdjęcia przy Neptunie, oraz przejść nad Motławą na wyspę Spichrzów. Dla chętnych morskich wojaży turystów również jesienią możliwe jest odbycie rejsu statkiem na Westerplatte lub Półwysep Helski. Westerplatte to również obowiązkowy punkt na trasie turysty i warto tam trafić nawet podczas krótkiego weekendowego wypadu. Miejsce porusza swoją historią, którą należy pielęgnować i z którą należy zaznajamiać kolejne pokolenia. Centrum miasta zapewnia atrakcje, które możemy zwiedzić także podczas niepogody – liczne muzea m. in. Emigracji czy Drugiej Wojny Światowej, zapewnią czas na długie popołudniowe godziny. Jeżeli jesteśmy w Gdańsku z dziećmi obowiązkowym punktem będzie Centrum Hewelianium, obiekt łączący w swoje naukę i zabawę dla dzieci w każdym wieku.

Trójmiasto – atrakcje Sopotu

Sopot to miasto, które kojarzy się z jednym – najdłuższe molo w Europie. Będąc w tym mieście nie sposób pominąć tej atrakcji i słusznie – widok na całą zatokę Gdańską jest piorunujący. Dodatkowo jesienne miesiące zachęcają do jego zwiedzenia również z innych powodów – wówczas turystów jest tu znacznie mniej, a na wejściu nie są już pobierane opłaty za zwiedzanie. W przypadku kilkuosobowej rodziny jest to już niemała oszczędność, którą spożytkować możemy w innym miejscu, np. sopockim aquaparku. Obiekt pełen basenów i zakręconych zjeżdżalni, wraz ze słynną dziką rzeką, zapewni radość i wypełni wolny czas na cały dzień.

Trójmiasto – atrakcje Gdyni

Na koniec podróży w Trójmieście nie możemy zapomnieć o najmłodszym mieście, czyli Gdyni. Tu również warto zacząć od spaceru, najpierw na Skwer Kościuszki, gdzie podziwiać możemy słynne w całym kraju statki – Dar Pomorza, czy Dar Młodzieży. Następnie wzdłuż plaży spacerem na Bulwar Nadmorski, aby podziwiać jesienne widoki nad zatoką. W drodze powrotnej warto odwiedzić Oceanarium, znajdujące się na Skwerze Kościuszki, oraz położone nieopodal Muzeum Miasta Gdyni. Będąc z dziećmi koniecznie pojedźmy co Centrum Nauki Experyment, gdyńskiej odpowiedzi na Hewelianum. Ciekawe eksperymenty naukowe będą frajdą dla całej rodziny.

Trójmiasto - atrakcje Gdyni

Co warto zobaczyć w Trójmieście? Podsumowanie

Jak widać Trójmiasto to wspaniała propozycja dla turystów w każdym wieku i o każdej porze roku. Co warto zobaczyć w Trójmieście jesienią? Atrakcji i obiektów jest całe mnóstwo, a niewątpliwym atutem tego czasu jest dużo mniejszy ruch, liczba turystów i atrakcyjniejsze ceny. Często jeszcze w październiku czy nawet listopadzie pogoda pozwala na przyjemne spacery. Innymi słowy: jeśli jesień, to tylko w Trójmieście!