NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Zdrowie i Uroda

Domowa pielęgnacja skóry w pigułce

Co każdy z nas może zrobić, by utrzymać skórę w dobrym stanie? Wbrew pozorom nie trzeba wiele, a i inwestycja w drogie kosmetyki nie jest konieczna. Zdrowy styl życia i zdrowa dieta – oto podstawa, dzięki której piękna skóra przestanie być marzeniem.

Domowa pielęgnacja skóry – czym warto pamiętać?

Przede wszystkim o tym, że dla zdrowia i urody sprawą bardzo ważną jest odpowiednia ilość wypoczynku i relaksu. Warto zatem zadbać o to, by w ciągu dobry przespać przynajmniej 7-8 godzin, a w ciągu dnia robić sobie krótkie przerwy w pracy. Ważna jest też codzienna aktywność fizyczna. Domowa gimnastyka, spacer po parku – oto kolejne ważne zasady, dzięki którym uda nam się utrzymać lepszą formę i piękniejszy wygląd. Nie możemy też zapominać o tym, jak ważna dla naszej skóry jest zdrowa dieta.

Odpowiednie menu

To odpowiednio ułożone menu sprawia, iż do naszego organizmu trafia odpowiednia ilość witamin oraz minerałów, bez których nasza skóra nie jest w stanie utrzymać dobrej formy. Świeże owoce oraz soki, przygotowane z nich koktajle oraz ziołowe napary – oto podstawa dla każdego, kto chce się cieszyć zdrową i piękną skórą.

bootsy.pl