NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

makijaż permanentny brwi gojenie
Zdrowie

Makijaż permanentny brwi – gojenie się po zabiegu

Makijaż permanentny brwi to cieszący się coraz większym zainteresowaniem zabieg, który ma na celu poprawę wyglądu łuków brwiowych bez konieczności wykonywania codziennego żmudnego makijażu. Zabieg pozwala uzyskać trwały efekt gęstych i zdrowo wyglądających brwi, które dodają niezwykłego uroku każdej kobiecie. Jednak wiele z nich obawia się przeprowadzenia tego zabiegu oraz zastawania się nad tym ile trwa, jak przebiega proces jego gojenia oraz czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do jego wykonania.

Makijaż permanentny brwi

Technika wykonywania zabiegu przypomina klastyczny tatuaż. W obu przypadkach barwnik za pomocą igły jest wtłaczany pod skórę. Ceny zabiegu wahają się od kilkuset złotych, nawet do półtora tysiąca.

Makijaż permanentny brwi przygotowanie do zabiegu

Zabieg mimo, że jest dość prosty i bezpieczny wymaga on odpowiedniego przygotowania, w ramach którego konieczna jest miedzy innymi specjalistyczna konsultacja medyczna. Podczas niej omawiany jest zakres i przebieg zabiegu oraz proces gojenia i rekonwalescencji. Ponadto, bezpośrednio przed wykonywaniem zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz zabiegów złuszczających skórę. Należy również skonsultować przyjmowane leki, a inne takie jak na przykład przeciwzapalne czy rozrzedzające krew – chwilowo odstawić. Oczywiście tego typu decyzje zawsze powinny być podejmowane po konsultacji ze specjalistą. Przed zabiegiem należy zadbać o prawidłowy stopień nawodnienia ciała. Wszystkie powyższe działania mają swoje przełożenie na efekt zabiegu oraz okres gojenia się ran.

Makijaż permanentny brwi gojenie i bezpieczeństwo

Należy pamiętać o tym, że podczas wykonywania zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości skóry, co wpływa na konieczność długiego procesu gojenia. Zabieg ten jest zatem dość inwazyjny i zawsze powinien być wykonywany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Osoba go wykonująca musi dysponować odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem, które umożliwia jej wykonywanie tego typu działań. Ponadto, musi ona odbyć specjalistyczne szkolenie, które potwierdzone jest odpowiednim certyfikatem. Należy również pamiętać o tym, że wszelkie zabiegi naruszające ciągłość tkanek muszą być zawsze wykonywane z dbałością o zachowanie jak najwyższej sterylności pracy. Wszelkie przedmioty mające kontakt z wydzielinami muszą być dezynfekowane lub jednorazowe. Ponadto, podczas pracy powinny być stosowane rękawiczki jednorazowe oraz maseczka ochronna na twarz. Miejsce zabiegowe powinno być starannie oczyszczone przed zabiegiem i zabezpieczone po jego wykonaniu.

Makijaż permanentny brwi gojenie po zabiegu

Prawidłowe gojenie po zabiegu zależy w głównej mierze od przestrzegania zaleceń lekarskich oraz od indywidualnych predyspozycji regeneracyjnych danego organizmu.

Makijaż permanentny brwi gojenie po zabiegu – czas gojenia

W dniu zabiegu w okolicy pozabiegowej może pojawić się zaczerwienienie oraz lekki obrzęk. Jest to typowe zjawisko, a objawy ustępują zazwyczaj przeciągu maksymalnie 48 godzin. W tym czasie nie należy moczyć wytatuowanego obszaru. Ponadto, po ustąpieniu działania miejscowego środka znieczulającego może pojawić się nadwrażliwość i bolesność poddanego zabiegowi miejsca. Pełne gojenie obejmuje okres od czterech do sześciu tygodni.

Makijaż permanentny brwi gojenie po zabiegu – łuszczenie skóry

Łuszczenie skóry w rejonie pozabiegowym jest zjawiskiem normalnym i nie stanowi ono podstaw do niepokoju. Może ono występować nawet przez okres dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu.

Makijaż permanentny brwi gojenie po zabiegu – strupki

W rejonie pozabiegowym zazwyczaj pojawiają się delikatne strupki. Pod żadnym pozorem nie należy ich usuwać, ponieważ utrudni to proces gojenia oraz może pogorszyć efekty zabiegu.

Poznaj nowoczesne sposoby na usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny brwi gojenie po zabiegu – pielęgnacja

Okolice pozabiegowe należy czyścić za pomocą delikatnych chusteczek lub wacików nasączonych solą fizjologiczną lub letnią wodą. Ponadto, zalecane jest delikatne nawilżanie okolic pozabiegowych za pomocą bezzapachowego hipoalergicznego kremu.

Makijaż permanentny brwi przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do wykonywania zabiegu należy wymienić: cukrzycę, która może utrudnić efektywny proces gojenia i zwiększyć ryzyko rozwoju infekcji oraz ciążę, karmienie piersią, alergie na składniki pigmentu czy choroby skóry w okolicach zabiegowych.

Zobacz też modne paznokcie hybrydowe na jesień i nie tylko