NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Dlaczego warto wybrać księgowość online
Biznes

Dlaczego warto wybrać księgowość online?

Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie działalności gospodarczej. Każdy przedsiębiorca ma obowiązek prowadzenia księgowości. W ostatnich latach popularna stała się księgowość online, która jest bardziej opłacalna szczególnie dla małych firm. Jakie korzyści wynikają z korzystania z księgowości online?

Księgowość online dla mikro i małych przedsiębiorstw

Prowadzenie księgowości nie jest wcale takie trudne, na jakie wygląda. Oczywiście przepisy się zmieniają i trzeba na bieżąco śledzić wszelkie zmiany, jakie zachodzą w podatkach czy składkach ZUS. Jednak księgowości nie trzeba się bać. Można prowadzić księgowość samodzielnie. Wystarczy skorzystać z oferty firmy, która oferuje takie usługi online. Również bardzo wiele banków posiada w swojej ofercie księgowość online, którą można aktywować, zakładając konto firmowe. Prowadzenie księgowości online jest szczególnie opłacalną formą dla mikro przedsiębiorców oraz osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W szczególności przedsiębiorcy rozliczający się na zasadach ogólnych oraz podatkiem liniowym mogą zaoszczędzić miesięcznie spore sumy.

program do fakturowania

Jakie funkcje oferuje księgowość online?

Najczęściej możemy skorzystać z różnych pakietów księgowości. Wybór konkretnego zależy od rodzaju prowadzonej działalności oraz wielkości przedsiębiorstwa. W podstawowych funkcjach znajduje się program do fakturowania, który pozwala szybko i bez problemu wystawić fakturę. Zapisujemy również wszystkie wydatki i koszty, które następnie wraz z przychodami są automatycznie zapisywane w Księdze Przychodów i Rozchodów. Prowadzona jest także Ewidencja Sprzedaży czy Ewidencja Środków Trwałych. System automatycznie uzupełnia wszelkie dane i generuje druki niezbędne do ZUS-u czy Urzędu Skarbowego. Są także zaawansowane opcje, które przydadzą się przedsiębiorcom prowadzącym większe firmy.

Zalety księgowości online

Jedną z podstawowych zalet prowadzenia księgowości przez Internet jest oszczędność. Każdy przedsiębiorca chce generować jak największe zyski, dlatego zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na rozwój działalności. Jest to także bezpieczna forma księgowania. Wszystkie dane zapisywane są na serwerach danej firmy i w każdym momencie możemy mieć do nich dostęp, jeśli nasze archiwum się zagubi lub skasuje. Zawsze możemy skorzystać z pomocy księgowej, gdyż takie opcje są też udostępniane. Jeśli będziemy mieli wątpliwości lub problemy, to zawsze możemy poprosić o radę. Prowadząc samodzielnie księgowość mamy całkowity wgląd w finanse firmy i możemy na bieżąco monitorować budżet. Zobacz więcej na wFirma.