NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

jak zdjąć hybrydę
Zdrowie

Jak zdjąć hybrydę?

Usuwanie paznokci hybrydowych nie jest skomplikowanym procesem. Mimo tego kobiety dalej nie mają pojęcia jak poprawnie to zrobić. Jest to umiejętność, której każdy może się nauczyć, lecz potrzebna jest do tego wiedza oraz wprawa, które zyskuje się z kolejnymi zdjętymi hybrydami. Jest to niezwykle ważne, ponieważ może dojść do sytuacji, w której zdjęcie hybrydy samodzielnie może okazać się konieczne. W niektórych okolicznościach pomoc kosmetyczki może okazać się niemożliwa. Takie sytuacje mogą zdarzyć się bardzo często szczególnie w czasie pandemii, kiedy to zakłady kosmetyczne były zamknięte. Jeśli nie wie się, jak zdjąć hybrydę, to nie należy robić tego samodzielnie.

Jak zdjąć hybrydę środkami chemicznymi?

Najchętniej wybieraną metodą zdejmowania hybryd jest namoczenie ich w przeznaczonych do tego removerach lub acetonie. Metoda zdejmowania hybrydy zależy głównie od posiadanych środków. Niektóre z nich takie jak aceton pomagają robić to szybko i sprawnie. Warto jest więc zaopatrzyć się w zmywacz do lakieru hybrydowego oraz waciki, którymi ściera się lakier. Do pełnego komfortu zdejmowania hybryd będą potrzebne również takie akcesoria jak drewniane patyczki oraz folia aluminiowa. Dla lepszego efektu należy również mieć zakupioną polerkę do paznokci.

Poznaj modne paznokcie hybrydowe na jesień i nie tylko

Jak zdjąć hybrydę pilnikiem?

Zdejmowanie hybrydy jest również możliwe przy użyciu pilnika. Z uwagi na to, że jedynie źle zdejmowane hybrydy mogą osłabić płytkę, warto robić to, tylko przy użyciu pilniczka. Jeśli nie chce się używać szkodliwego acetonu, jest to zdecydowanie metoda, która zastąpi jego stosowanie. Jest to sposób szczególnie przydatny dla kobiet, które nie posiadają innych akcesoriów. Pilnik powinna posiadać każda pani, ponieważ szybko i sprawnie da się spiłować nim hybrydę z paznokcia. Używanie pilnika jest dużo bezpieczniejsze dla płytki, ponieważ paznokieć nie ma kontaktu ze środkami chemicznymi. Jednakże zdejmowanie hybrydy pilnikiem trwa o wiele dłużej niż w przypadku używania innych metod. Piłowanie hybrydy należy zacząć od użycia pilnika, który ma niską gradację. Wykonując krótkie ruchy, można usunąć lakier. Ważne jest to, aby przykładać pilnik do paznokcia pod kątem, dlatego że paznokcie nie są wszędzie równe.

Gdy lakier zacznie schodzić, można przejść do piłowania paznokci pilnikiem o większej gradacji. Warto pamiętać o tym, aby zaprzestać tarcie w miejscach, w których płytka jest odsłonięta. Gdy większość lakieru zostanie usunięta z paznokcia, można przejść do polerowania go. Na końcu całego zabiegu wystarczy tylko posmarować paznokcie jakimś preparatem nabłyszczającym takim jak oliwka.

Jak zdjąć hybrydę frezarką?

Jeśli komuś zależy na błyskawicznym zdejmowaniu hybryd, to powinien zaopatrzyć się w narzędzie do tego przystosowane, czyli frezarkę. Jest to metoda najszybsza, lecz należy mieć odpowiednie doświadczenie, ponieważ źle używana frezarka może zniszczyć paznokcie. Tylko osoba wprawiona w zdejmowaniu hybryd tym urządzeniem będzie wiedziała jak robić to prawidłowo. Warto o tym pamiętać dlatego, że dłonie a szczególnie paznokcie są niezwykle delikatne i mogą ulec uszkodzeniu. Użycie nieodpowiedniej nakładki na frezarkę może skończyć się tym, że oprócz lakieru zostanie również spiłowana płytka paznokcia.

Używanie frezarki w celu zdjęcia hybrydy jest podobne do używania pilnika, ponieważ i w tym wypadku trzeba zmieniać końcówki. Należy więc stopniowo przechodzić z końcówki o większej gradacji to takiej, która wypoleruje paznokcie. Mając na uwadze fakt, że używanie frezarki przeznaczone jest dla osób, które umieją to robić, przed rozpoczęciem całego zabiegu należy wiedzieć jak zdjąć hybrydę frezarką. Możliwe jest to dzięki kursom oraz poradnikom.

Dowiedz się też, Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?