NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Egzekucja komornicza
Biznes i Finanse

Egzekucja komornicza i wszystko, co musisz wiedzieć o windykacji

Większość spraw o zapłatę kończy się niestety na egzekucji komorniczej. Najczęściej wynika to z zaniedbania sprawy, którą można rozwiązać w zupełnie inny sposób. Jeśli masz dług i nie wiesz, co z nim zrobić, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz tutaj porady odnośnie oddłużania oraz kilka kwestii prawnych, które warto znać. Dzięki temu uda Ci się wyjść z długów, a antywindykacja Ci w tym pomoże! Jednak musisz podjąć działanie i wiedzieć, gdzie udać się, gdy tylko dostaniesz pozew.

Co zrobić, aby egzekucja komornicza nie doszła do skutku?

Jeśli ani windykator, ani pozew z sądu nie doprowadził do spłaty długu, to niestety egzekucja komornicza będzie musiała się rozpocząć. Dlatego właśnie unikanie problemów z długami to najgorsze posunięcie. Możemy na tym tylko stracić jeszcze więcej. Wszystko, co może zabrać komornik, zostanie zajęte. Jeśli zastanawiasz się, co właściwie wchodzi w ten skład, to już odpowiadamy. Najczęściej zaczyna się egzekucja z pensji. Jednak komornik nie może zająć wszystkiego. Wykluczone są alimenty, renty i niektóre świadczenia, między innymi 500+. Co więcej, działanie anty komornik możemy rozpocząć tylko z odpowiednią podstawą prawną. Firma oddłużeniowa i doświadczony prawnika z pewnością będą tu pomocni.

Antywindykacja, czyli jak wyjść z długów?

Pierwsza zasada to podjęcie działania. Druga zasada to zgłoszenie się do firmy oddłużeniowej. Działanie na własną rękę może mieć fatalne skutki. Dlatego najlepiej zgłosić się do prawnika, który działa w antywindykacji. Kancelaria oddłużeniowa będzie potrafiła od razu określić, na jakim etapie jest postępowanie i kiedy windykator wejdzie do gry. Nawet jeśli już jesteśmy na dość późnym etapie, to wciąż możesz mieć konto bez komornika. Oddłużanie to jednak proces, na który trzeba mieć cierpliwość i czas. Jednak jeśli chcesz spokojnie żyć i raz na zawsze wyjść z długów, to musisz podjąć to działanie. Po prostu musisz!

Życie na kredytach – czy to ma sens?

Jeśli nawet uda Ci się wyjść z długów, to wciąż musisz uważać. Przede wszystkim zapamiętaj sobie tę życiową lekcję. Kredyt czy też chwilówka to nie lekarstwo na każdy problem finansowy! Trzeba zawsze uważać i korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł. Zwykle to brak znajomości działania banków i prawa gubi nas najbardziej. Antywindykacja codziennie załatwia tysiące spraw dotyczących zadłużenia przez zaciągnięte pożyczki. Nie zawsze udaje się w pełni umorzyć dług, dlatego nie ryzykuj. Po prostu ucz się na swoich błędach i nie ryzykuj kolejnym pozwem o zapłatę. Egzekucja komornicza to bardzo traumatyczne doświadczenie, szczególnie dla osoby zadłużonej i całej jej rodziny. Nie narażaj bliskich na takie przeżycia.

Firma oddłużeniowa doskonale zna się na przepisach i obowiązujących normach. Będzie potrafiła Ci pomóc na różnych etapach zaawansowania zadłużenia. Nawet jeśli nie oddłużysz się w pełni, to zyskasz czas i szansę na nowe życie bez ciągłego myślenia o problemach.