NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu? Poradnik
Zdrowie i Uroda

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdej współczesnej kobiety. Manicure w domu to świetne rozwiązanie dla tych pań, które są zabiegane i nie mają zbyt dużo czasu, by regularnie chodzić do stylistki. Manicure hybrydowy jest wtedy świetnym rozwiązaniem, ponieważ wystarczy zrobić go raz na dwa lub nawet trzy tygodnie, by cieszyć się mocnym i wyrazistym manicure, który tak pięknie prezentuje się na paznokciach. W poniższym wpisie podpowiadamy, jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu i co będzie do tego zabiegu potrzebne.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu? Najpierw zakupy!


Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu? Wcześniej trzeba kupić wszystko to, co potrzebne do takiego rodzaju manicure. Inwestycja może wynieść nawet kilkaset złotych, ale to jednorazowy wydatek. Jeżeli wcześniej korzystało się z manicure hybrydowego i sprawdziło się, że ten rodzaj manicure nie wywołuje uczulenia, z powodzeniem można inwestować. Trzeba kupić specjalną lampę, która służy do utwardzania lakieru. Potrzebne są też produkty do stylizacji. Mowa tutaj o specjalnym podkładzie, lakierach do paznokci, a także kosmetyku nakładanym na górę emalii. To top coat, który służy do utwardzenia i zabezpieczenia lakieru. Poza tym potrzebne są też pilniki, frezarki, które umożliwiają zdjęcie emalii. Inwestycja we wszystkie te elementy może kosztować nawet około 300 lub 400 zł. Najdroższa jest lampa.

Zobacz też, jak zdjąć hybrydę

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Pierwszy etap wykonywania hybrydy to dokładne przygotowanie paznokci do nałożenia lakieru. Ważne jest, aby prawidłowo zmatowić płytkę paznokcia, najlepiej za pomocą pilniczka. Trzeba też usunąć skórki. Można zrobić to na przykład za pomocą frezarki oraz cążek. Gdy paznokcie są już przygotowane, nakłada się bazę lub inaczej podkład. Warto trenować odpowiednie nakładanie tego kosmetyku, ponieważ pozwala on na delikatne pogrubienie płytki paznokcia i nadanie jej odpowiedniego kształtu. Dodatkowo korzystając z plastikowych form można przedłużyć paznokieć. To dobra opcja, jeśli paznokieć złamie się, przez co jego długość różni się od długości pozostałych paznokci.

Malowanie


Po nałożeniu podkładu lub bazy i utwardzeniu jej w lampie, można przystąpić do nakładania emalii. Warto kupić dobrej jakości lakier do paznokci hybrydowych. Ze względu na to, że na rynku istnieje spory wybór, ceny tych produktów spadły. W zależności od preferowanego koloru, można postawić na odcienie intensywne lub mniej wyraziste. Po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru, paznokieć należy umieścić pod lampą, a następnie suszyć około 30 sekund. Zwykle by uzyskać odpowiednią intensywność koloru trzeba nałożyć dwie warstwy lakieru. Najlepiej malować paznokieć po paznokciu, a następnie umieszczać całą dłoń pod lampą. W ten sposób uzyskuje się pożądaną twardość paznokci, dzięki czemu lakier nie będzie odpryskiwał i stracił koloru.

Top coat i utwardzanie


Ostatni etap to odpowiedni utwardzanie lakieru poprzez użycie top coat to kropka ten kosmetyk nakłada się na już pomalowane paznokcie. Można wybrać kokos przezroczystego lub też z jakimś wykończeniem, na przykład z drobinkami brokatu. kocham was korzystając właśnie z takiego lakieru można uzyskać pożądany efekt. Na rynku jest sporo różnych ciekawych to kątów, które mogą zawierać drobniejszy lub grubszy brokat, a także różnych rodzinki metalizujące i opalizujące. Po pomalowaniu topkotem, paznokcie są trzeba umieścić pod lampą. Gdy emalia zostanie utwardzona, można przejść do ostatniego etapu, i jakie miał po prostu zastosowanie oliwki, która służy do odżywiania skórek i nadania paznokciom pięknego połysku i blasku.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu i czy to się opłaca? Podsumowanie


Czy robienie paznokci hybrydowych w domu jest opłacalne? Bez wątpienia tak. Po zainwestowaniu w podstawowe wyposażenie, można samodzielnie wykonywać paznokcie, oszczędzając tak naprawdę od 80 do 100 zł. W końcu tyle kosztuje manicure hybrydowy w prawie całej Polsce. W skali roku to zatem naprawdę spore oszczędności. Jednocześnie paznokcie można wykonywać sobie zawsze wtedy, gdy pojawi się taka ochota. Trzeba jednak zachować umiar i nie ściągać lakieru częściej niż co 2 tygodnie.

Poznaj modne paznokcie hybrydowe na jesień i nie tylko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.