NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Pielęgnacja brody krok po kroku
Lifestyle

Pielęgnacja brody krok po kroku – dlaczego olejki to podstawa?

Moda na noszenie brody nie przemija. Panowie przekonali się już do tego trendu i chętnie noszą zarost. Broda pozwala im bowiem nie tylko wpasować się w aktualne modowe trendy, ale przede wszystkim dodaje im pewności siebie i podkreśla ich męskość. Aby jednak zarost prezentował się atrakcyjnie, trzeba zadbać o prawidłową jego pielęgnację. Jak zatem dbać o brodę i jakie kosmetyki stosować, aby zawsze wyglądała ona efektownie?

ABC pielęgnacji brody

Uważa się, że broda to widoczny atrybut męskości. Jest w tym dużo prawdy. Brodaci mężczyźni wyglądają bowiem znacznie poważniej i bardziej męsko niż ich gładko ogoleni koledzy. Co więcej, mężczyzna, który nosi brodę, przyciąga również spojrzenia kobiet. Odpowiednio wystylizowany, błyszczący i zadbany zarost niewątpliwie dodaje też urody. Pozwala także podkreślić swój indywidualny styl.

Aby jednak wszystkie te zalety stały się faktem, o zarost trzeba właściwie dbać. Regularne oczyszczanie brody środkami dedykowanymi do tego celu to podstawa. Równie ważne jest jednak stosowanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Olejki do brody to kosmetyki, w które powinien się zaopatrzyć każdy brodacz.

Olejki do brody i ich właściwości

Jak już wiemy, regularne mycie brody jest podstawą prawidłowej pielęgnacji zarostu. Jednak samo jej czyszczenie nie wystarczy. Aby broda prezentowała się atrakcyjnie i zawsze była w doskonałej kondycji, potrzebuje odpowiednich środków przeznaczonych do jej pielęgnacji. Najlepiej do tego celu sprawdzają się olejki do brody.

Olejek do zrostu to kosmetyk, który sprawi, że Twoja broda będzie miękka i błyszcząca. Składniki w nim zawarte sprawiają, że znacząco poprawia się struktura włosów. Co więcej, stają się one bardziej elastyczne i odporne na uszkodzenia. Olejki do brody mają także korzystny wpływ na mieszki włosowe. Wzmacniają je, a tym samym zapobiegają wypadaniu włosów, a także przyspieszają ich wzrost. Choć ich głównym zadaniem jest właściwe dbanie o zarost, to pozytywnie działają również na skórę. Łagodzą podrażnienia, usuwają nieprzyjemne swędzenie skóry, które często pojawia się pod zarostem.

Jakie olejek do brody wybrać?

Olejek do pielęgnacji brody to kosmetyk, w który powinien zaopatrzyć się każdy brodaty mężczyzna. Na rynku jest jednak mnóstwo tego rodzaju preparatów. Jaki zatem wybrać? Najlepiej ten, w którego składzie znajdują się rozmaite olejki roślinne połączone ze sobą w harmonijną kompozycję. Taki olejek z łatwością sprosta niemal wszystkim oczekiwaniom brodacza.

Bardzo dobrze sprawdzają się olejki do brody, których bazą jest olejek migdałowy, olej z pestek winogron, ale także olejek jojoba, makadamia czy abisyński. Mają one działanie nawilżające i odżywiające. Dobrze, aby w składzie preparatu była również witamina E. Pomaga ona zmiękczyć zarost. Ostatnią, równie ważną rzeczą jest zapach olejku do brody. Tu należy się głównie sugerować indywidualnymi preferencjami i szukać kosmetyku, który będzie zawierał ulubione nuty zapachowe.