NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Lifestyle

Chętnie wybierane przyjęcie weselne do 50 osób

Kameralne przyjęcia weselne w ostatnim czasie są coraz chętniej wybierane. Nie powinniśmy zapominać o tym, że oczywiście jest to bardzo ważne wydarzenie w naszym życiu, jednak tak naprawdę nie musimy na nie zapraszać zbyt dużo osób. Na co w tym przypadku zwrócić uwagę? Czy przyjęcie weselne na 50 osób może być udane?

Coraz chętniej wybierane małe przyjęcia weselne

Zdecydowanie niezależnie od regionu Polski młoda para w praktycznie każdym zakątku naszego kraju przyzwyczaiła nas do tego, że przyjęcie weselne jest zazwyczaj organizowane od 60 nawet do 200 osób. Gdy młoda para decyduje się na jeszcze większą ilość gości, wiele sali weselnych zapewnia miejsca nawet dla 300 gości. W takim przypadku bardzo dużo zależy między innymi od budżetu, jakim dysponujemy podczas organizacji. Jednak nie należy zapominać o tym, że bardzo ważne jest aby zaprosić takich gości, z którymi rzeczywiście mamy kontakt.

Jeżeli za całe wesele płacą sobie tylko młodzi na pewno jest to budżet ograniczony. Nie powinniśmy w tym przypadku ulegać naciskom naszych rodziców, którzy bardzo często chcą abyśmy zaprosili przykładowo na przyjęcie weselne ciotkę, z którą od wielu lat nie mamy kontaktu lub też wujka, który nie do końca wie jak wyglądamy. Jest to nasze święto i warto całość zorganizować tak, abyśmy byli z tego w pełni zadowoleni. Nawet jeśli ma być to małe wesele! Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko dzięki temu będziemy się na pewno dobrze bawić na weselu i co najważniejsze, będziemy dobrze wiedzieć, czego można oczekiwać od zaproszonych przez nas gości. Niestety wiele młodych par niezależnie od tego, kto w dużej części finansuje wesele ulega tej presji, zaprasza tym samym gości, których nawet do końca nie zna. Nie warto tak robić, ponieważ oczywiście mówiąc, że dana osoba może nam popsuć ten dzień to za dużo powiedziane, jednak jeżeli znamy dobrze osoby, które zapraszamy, będziemy mogli wiedzieć czego można się spodziewać w szczególności, jeżeli na stole pojawi się alkohol. Nie warto psuć sobie tego wyjątkowego dnia i tym samym ulegać presji rodziny, a jedynie zaprosić osoby, które są nam naprawdę bliskie, aby razem świętować. 

Z tego powodu wiele par młodych w ostatnim czasie decyduje się między innymi na przyjcie weselne do 50 osób. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, które jest ostatnio wykorzystywane bardzo często. Nie ulega wątpliwości, że tak naprawdę pandemia bardzo zmieniła rynek weselny, coraz więcej osób musiało przełożyć swoje uroczystości i tym samym gdy ponownie umawiały termin, nawet nie chciały już tak dużych wesel. Wydawać by się mogło, że 50 osób to bardzo mała ilość biorąc pod uwagę fakt, że wiele takich przyjęć jest rezerwowanych na około setkę zaproszonych gości. Jednak wcale takie wesele nie musi być w niczym gorsze, a nie musimy w takiej sytuacji stresować się pieniędzmi, ponieważ na pewno organizacja przyjęcia na ponad setkę osób będzie kosztowała nas znacznie więcej, niż takie kameralne wesele. O czym więc pamiętać w tym przypadku?

Odpowiednia tematyka bardzo ważna

Warto oczywiście znaleźć odpowiedni lokal, gdzie zmieszczą się nasi goście, a jeszcze zostanie jakieś miejsce do zabawy. Dzięki temu, że będzie to bardziej kameralna impreza, na rynku jest naprawdę bardzo duży wybór tego typu obiektów i z pewnością będzie nam coś znacznie łatwiej znaleźć, niż w przypadku setki lub więcej gości, gdzie sala weselna musi być naprawdę duża. Pozostaje tutaj także kwestia noclegów, ponieważ jeżeli przykładowo nasi goście pochodzą z daleka, dobrym zwyczajem jest zarezerwowanie dla nich noclegu. 

Przyjęcie weselne do 50 osób może być naprawdę wspaniałym przeżyciem, jednak niezależnie od tego ile mamy gości na weselu powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest aby w szczególności zwrócić uwagę na to, czy wszystko jest dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Warto przed organizacją ceremonii poczytać kilka porad w Internecie, na przykład wchodząc na stronę internetową goparty.pl. Na pewno dzięki temu organizacja tego ważnego wydarzenia nie będzie już dla nas tak dużym wyzwaniem i poradzimy sobie ze wszystkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.