NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Bon turystyczny
Podróże i Rozrywka

Bon turystyczny. Komu przysługuje i jak go zrealizować?

Okres pandemii okazał się być poważną próbą dla polskiej – i nie tylko – gospodarki. Jednymi z najbardziej poszkodowanych wprowadzonymi w związku z szerzeniem się wirusa obostrzeniami były przedsiębiorstwa oferujące usługi hotelarskie lub imprezy. By poprawić ich sytuację finansową i pozwolić skorzystać z ich oferty większej liczbie osób, wprowadzono program Polski Bon Turystyczny. Co warto wiedzieć na jego temat? Komu on przysługuje? Jak zrealizować bon turystyczny i wybrać przedsiębiorcę turystycznego? Na te pytania odpowiadamy poniżej. 

Co trzeba wiedzieć o aktywacji bonu turystycznego? Jak zapłacić za wakacje bonem turystycznym?

Polski Bon Turystyczny to program, dzięki któremu każda rodzina wychowująca przynajmniej jedno dziecko w wieku poniżej 18 lat może otrzymać 500 złotych do wykorzystania na imprezy turystyczne lub usługi związane z noclegami. Cały program działa pod egidą Polskiej Organizacji Turystycznej, która jest odpowiedzialna za koordynację wszystkich jego aspektów oraz obsługę przedsiębiorców i klientów. Z punktu widzenia tych ostatnich najważniejsza okazuje się aktywacja bonu. Można zrobić to wybierając się do właściwego oddziału ZUS-u lub przez internetowy system tej instytucji.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki na swój wyjazd

Wakacje dzięki środkom z programu Polski Bon Turystyczny. Jak płacić nim za usługi hotelarskie?

Ważną informacją jest na pewno to, że bon turystyczny nie jest wypłacany w formie gotówki lub przelewu na konto. Po aktywacji bonu klient otrzymuje specjalny kod, za pomocą którego może on opłacić wybrane usługi hotelarskie i pokrewne. Warto pamiętać, że bon przeznaczony jest jedynie do uregulowania należności za pobyt dzieci – nie można więc płacić nim za noclegi i uczestnictwo w imprezach dorosłych. 

Polski Bon Turystyczny. Gdzie można go wykorzystać? Jako dokonać wyboru obiektu noclegowego?

Bon turystyczny 2021 nie jest honorowany przez wszystkie firmy działające w branży hotelarskiej i turystycznej. Aby znaleźć hotel, pensjonat, ośrodek lub organizatora imprez, w których będziemy mogli zapłacić w ten sposób, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę jedną z takich fraz jak „bon turystyczny lista„, a na pewno dotrzemy do witryny prowadzonej przez PLOT, na której znajdziemy listę wszystkich biorących udział w programie podmiotów z możliwością szukania według miejscowości. 

Bon turystyczny na wakacje z dziećmi. Jak wykorzystać bon turystyczny tego lata?

Bon turystyczny to świetna okazja do tego, by sporo zaoszczędzić na wakacyjnych wyjazdach. Warto jednak pamiętać o tym, że ta forma pomocy zarezerwowana jest jedynie dla rodzin z niepełnoletnimi dziećmi, a sam bon można zrealizować w wybranych firmach.