NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Lifestyle

3 pomysły na prezent dla mola książkowego

Zbliżają się urodziny bliskiej ci osoby, a może chcesz już nabyć prezenty świąteczne? Jeżeli w rodzinie i wśród przyjaciół masz mole książkowe, to może warto zastanowić się nad nietuzinkowym prezentem? Kolejna książka to dość sztampowy pomysł, a co najgorsze – istnieje duże ryzyko, że zapalony bibliofil ma już daną pozycję na półce. Przybywamy zatem z odsieczą i prezentujemy 3 pomysły na prezent dla mola książkowego.

1. Wieczne pióra – luksus zamknięty w eleganckiej obudowie
2. Zakładka do książki – jedna z tych rzeczy, których nigdy nie jest za wiele
3. Lampka do czytania – czas zadbać o wzrok!

Wieczne pióra – luksus zamknięty w eleganckiej obudowie

Bez wątpienia każdy mól książkowy jest również estetą, kochającym elegancki design i pałającym sentymentem do tradycyjnych rozwiązań. Warto wiedzieć, że na popularności w ostatnim czasie zyskuje także sztuka kaligrafii. Idealnym i nietuzinkowym prezentem mogą się więc okazać wieczne pióra. Wykonany z największym kunsztem produkt, takiej firmy jak: Parker, Waterman, Montblanc to ekskluzywny podarek, który nie tylko zapewni doznania estetyczne, ale także będzie praktyczny. Każdy bibliofil lubi bowiem wykaligrafować w notesie odkrywczy cytat czy błyskotliwą myśl, zaczerpniętą z czytanej właśnie powieści.

Zakładka do książki – jedna z tych rzeczy, których nigdy nie jest za wiele

To idealny prezent dla mola książkowego. Mogłoby się wprawdzie wydawać, że każdy bibliofil ma zawsze pod ręką tuzin zakładek. Jak wiadomo – małe przedmioty lubią ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Tak też jest z zakładkami. By nie zatykać pomiędzy kartkami paragonów, metek od ubrań, czy – broń Boże! – nie zaginać rogów, warto sprezentować molowi książkowemu zakładkę o pięknym designie. Może to był zakładka robiona ręcznie z nietuzinkowych materiałów – metalowa, drewniana, na magnes. Warto poszukać w Internecie artystów, którzy tworzą zakładki, nanosząc na nie grafiki własnego projektu. Taki produkt jest niepowtarzalny i nie da się go kupić w żadnej sieciówce, co przydaje mu jeszcze większej wartości.

Lampka do czytania – czas zadbać o wzrok!

Jak wiadomo – najbardziej zaangażowanym w czytanie zmysłem jest wzrok. Już małym dzieciom, które ledwo rozpoczęły swoją przygodę z czytelnictwem, powtarza się, że nie wolno czytać przy słabym świetle. By kochająca czytanie bliska osoba mogła jak najdłużej cieszyć się swoim hobby – musi zadbać o wzrok. W ramach prezentu warto wyposażyć mola książkowego w praktyczną lampkę do czytania. Dobrym rozwiązaniem będzie model z klipsem, który można przypiąć wszędzie tam, gdzie zajdzie potrzeba i zmieniać jego lokalizację. Lampka nie musi być duża. Wprost przeciwnie – niewielka lampka do czytania z małą żarówką w zupełności wystarczy.