NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Kolonie i Obozy Letnie Dla Dzieci i Młodzieży
Rozrywka

Kolonie i Obozy Letnie Dla Dzieci i Młodzieży

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny. Maluchy i nastolatki mają wówczas przerwę od nauki, a rodzice zachodzą w głowę, jakie atrakcje im zapewnić. Na szczęście coraz prężniej rozwija się branża, organizująca tematyczne obozy i kolonie dla dzieci w różnym wieku. Wyjazdy te są o określonym profilu i dzięki nim maluch może rozwinąć w sobie nową pasję lub poprawić swoje kompetencje w konkretnej dyscyplinie sportowej lub artystycznej .

Polska idealnym miejscem na kolonie i obozy

Nie trzeba wyjechać za granicę, by aktywnie lub efektywnie spędzić wakacje. Wiele zakątków w Polsce jest skrojonych idealnie na miarę kolonii i obozów. Jeden z takich organizatorów: https://viacamp.pl/obozy/obozy-letnie stawia na Kaszuby oraz Mazury. W ich ofercie znajdzie się coś zarówno dla małych fanów aktywnego wypoczynku, jak i błogiego lenistwa. Wyjazdy są podzielone na różne kategorie wiekowe, by podobne rocznikowo maluchy mogły się ze sobą integrować, a także różne obszary tematyczne: sztuka, kulinaria, militaria i inne.Kolonie i obozy organizowane są w atrakcyjnych z punktu widzenia lokalizacji, bezpieczeństwa, atrakcji oraz poziomu obsługi ośrodkach wypoczynkowych. Sprzęt, jakiego używają uczestnicy – quady, markery do paintballa, skutery wodne, pontony i wiele innych –  posiada wszelkie niezbędne certyfikaty oraz spełnia normy bezpieczeństwa. 

Szeroki wachlarz możliwości

Organizatorzy letnich kolonii i obozów dla dzieci dokładają wszelkich starań, by ich oferta była zróżnicowana i atrakcyjna. Nie inaczej jest w przypadku wspomnianej już wyżej firmy ViaCamp, która proponuje m.in.:

  • obóz paintballowy
  • obóz quadowy
  • obóz gokartowy
  • obóz sportów wodnych
  • obóz gitarowy
  • obóz językowy z angielskim
  • obóz taneczny
  • obóz wypoczynkowy
  • obóz asg
  • obóz z psem

Zalety zorganizowanych letnich obozów i kolonii

Wysłanie swojego dziecka na zorganizowany przez wyspecjalizowany w tym zakresie podmiot to wygoda i pewność, że maluch będzie w dobrych rękach. Firmy tego typu działają na rynku od wielu lat, zdobywając w tym czasie bogate doświadczenie w rozwiązywaniu bieżących problemów lub aktywizacji młodzieży. Kompetentna kadra, pod której okiem dziecko spędzi cały wyjazd, to kolejna zaleta, przemawiająca za tym, by puścić tam malucha. Czas spędzony na letnim obozie lub kolonii jest idealny, by poznać swoich rówieśników i nawiązać kontakty, które mogą przetrwać długie lata po powrocie do domu. Obóz czy kolonia w takim malowniczym zakątku, jak Mazury czy Kaszuby, to odskocznia od codzienności oraz cywilizacji – dlatego to doskonała opcja dla dzieci z dużych, zanieczyszczonych miast. Uczestnicy wyjazdów mogą nauczyć się nowych rzeczy lub poszerzyć swoje kompetencje w danej dziedzinie – np. sztuce czy jeździe na quadzie. Z perspektywy rodziców tydzień czy dwa, kiedy trwa turnus, to doskonały moment na odpoczynek lub zrobienie czegoś, na co nie było czasu z dzieckiem – np. remont.