NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

jadalnia
Dom

Aranżacja jadalni – o czym musisz pamiętać?

Aranżując jadalnie należy skupić się na kilku ważnych aspektach. Często jednak jest to niemożliwe, chociażby z powodu tego, że… nie mamy tego pomieszczenia! Zwykle stawiamy stół z krzesłami w kuchni lub pomiędzy salonem a kuchnią. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, chociażby z powodu tego, jak istotnym elementem jest jadalnia. To miejsce, w którym jemy wspólnie posiłki, przyjmujemy gości, a także spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Możemy tu grać w gry, rozmawiać, śmiać się i po prostu – być razem! Dlatego warto poświęcić temu pomieszczeniu więcej uwagi!

Na co zwrócić uwagę aranżując jadalnię?

Nie da się ukryć, że najważniejsze w jadalni elementy to stół i krzesła. Bez nich po prostu nie ma tego wnętrza! Tak więc musimy skupić się przede wszystkim na wyborze tych dwóch rzeczy. Możemy postawić na gotowy zestaw. Stół i dobrane do niego krzesła to najprostsze rozwiązanie. Jeśli jednak chcesz unikatowe wnętrze, które będzie dokładnie takie, jak chcesz, to poszukaj osobno tych dwóch elementów. Zwróć uwagę na wymiary mebli, aby były one dostosowane do rozmiaru pomieszczenia. Nie chcesz przecież, aby wszystko okazało się zbyt duże i zagraciło całe wnętrze! Koniecznie skup się także na kolorystyce! Różne rodzaje stołów i krzeseł znajdziesz w serii mebli Fameg.

Jakie powinny być krzesła i stół do jadalni?

Przy wyborze krzeseł kluczowa jest ich wygoda. Będziemy spędzać na nich dużo czasu, więc muszą być komfortowe. Jeśli chodzi o stół, to koniecznie zwróć uwagę na jego jakość i wykonanie. To samo tyczy się krzeseł. Kupując meble chcemy, aby były wytrzymałe i posłużyły nam na długie lata. Dlatego właśnie nie warto zapłacić więcej, ale cieszyć się ich nienagannym stanem na znacznie dłużej. Polecamy stół Senales ST-1703. Będzie on idealnym rozwiązaniem do większości domów i mieszkań. Ma on funkcję rozkładania, dlatego nie zajmie dużo miejsca na co dzień, ale na wypadek wizyty gości możemy go spokojnie powiększyć. Występuje także większa wersja – stół Arcos ST-1403. Każdy może więc zdecydować się na rozmiar dostosowany do jego wnętrza.

Idealna jadalnia – czyli jaka?

Idealna jadalnia to taka, w której cała rodzina czuje się wspaniale! To właśnie Wam ma się ona najbardziej podobać. To miejsce powinno zachęcać do wspólnego spędzania czasu, rozmów i jedzenia posiłków. Tymi aspektami kieruj się przy tworzeniu tego wnętrza. Pamiętaj także o zasadach wybierania stołu i krzeseł. Powinny być one nie tylko piękne, ale i wygodne oraz wytrzymałe! Połączenie wszystkich tych cech da najlepszy rezultat. Nie czekaj, tylko zabierz się za wymyślanie swojej koncepcji jadalni! Nie ma na co czekać! Im szybciej wszystko zaaranżujesz, tym szybciej będzie można przesiadywać w wymarzonej jadalni! Wspólne posiłki, gry i zabawy już czekają na Ciebie i Twoich bliskich.