NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Pielęgnacja skóry dłoni
Zdrowie

Pielęgnacja skóry dłoni

Dłonie to nasza wizytówka. Zadbane, gładkie i nawilżone będą wyglądać pięknie i młodo. Jak o nie odpowiednio dbać?

Jak dbać o skórę dłoni od wewnątrz? 

Podstawą pielęgnacji skóry, również tej na dłoniach, jest dieta. Ciężkostrawne czy przetworzone produkty, z niewielką ilością składników odżywczych, nie będą pozytywnie wpływały na organizm, w tym skórę, która jest naszym największym narządem. Warto, aby w diecie znalazły się kasze, warzywa, owoce, a także orzechy, dobrej jakości jaja, ryby i mięso oraz produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Produkty te dostarczą witamin, minerałów, oraz makroskładników – białka i tłuszczu, które pozytywnie wpłyną na skórę dłoni. Oczywiście nie można zapominać o nawodnieniu. Najlepsza będzie woda mineralna w ilości minimum 1,5 litra dziennie. 

Jak dbać o skórę dłoni od zewnątrz? 

Chcąc mieć piękne dłonie, warto postawić na odpowiednie kosmetyki. Podczas mycia dłonie narażone są na przesuszenie, dlatego warto wybierać delikatne żele czy pianki bez mydła, SLS I SLES. Składniki te mocno wysuszają skórę, wpływając negatywnie na jej kondycję. Delikatnie środki myjące są równie skuteczne i nie szkodzą skórze. Po myciu warto posmarować dłonie odżywczym kremem. Raz w tygodniu można wykonywać peeling, który usunie martwy naskórek i przygotuje skórę na przyjęcie składników odżywczych z kosmetyków nawilżających. Warto także używać głęboko odżywczych masek czy balsamów, zwłaszcza gdy borykasz się z nadmiernie przesuszoną skórą. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni pozwolą utrzymać skórę w dobrej kondycji oraz chronić ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. 

Czego szukać w kosmetykach do pielęgnacji dłoni? 

Dobrej jakości kosmetyki, takie jak dostępne na Cuccio, mają w swoim składzie głównie naturalne składniki. Aloes, gliceryna czy naturalne ekstrakty roślinne głęboko nawilżają, uelastyczniają i odżywiają wysuszoną skórę. W połączeniu z substancjami natłuszczającymi, takimi jak masło shea, olej kokosowy czy też inne oleje roślinne będą nie tylko nawilżać, ale także natłuszczać skórę, zapewniając jej odpowiednią ochronę. Warto też zwrócić uwagę czy producent zadbał o to, by kosmetyk był hipoalergiczny – dzięki temu unikniesz wysypek czy podrażnień. 

Dbanie o skórę dłoni powinno łączyć pielęgnację kosmetykami oraz zdrową dietę. Dzięki temu osiągniesz pożądane i długotrwałe rezultaty. Dzięki diecie wzmocnisz cały organizm, skóra odwdzięczy się pięknym wyglądem, a paznokcie nie będą się łamać. Kosmetyki do pielęgnacji dłoni z dobrym, naturalnym składem, nawilżą i ochronią naskórek, zmiękczając i uelastyczniając skórę.