NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Technologia

Wady i zalety darmowego bloga

Osoby zakładające blog muszą „bić się” z myślami, czy założyć darmowego bloga, czy może wydać na niego trochę gotówki. Zaczynając dopiero przygodę z blogami można dla sprawdzenia założyć blog darmowy. Zobaczyć, jak to działa, czy „bawi nas” prowadzenie bloga, czy damy radę i czy to jest to co chcemy robić. W razie rezygnacji nie poniesiemy żadnych kosztów, jedyna strata, to ewentualna strata czasu. I to właśnie największa zaleta darmowego bloga – jest darmowy. Do kolejnych zalet można zaliczyć łatwość zakładania, bo można to zrobić nawet w kilka minut, ponadto to firma, gdzie założony jest blog dba o jego optymalizację i wiele kwestii technicznych.

Strata bloga

Jednak należy pamiętać, że ten blog nie należy do nas i w każdej chwili można go stracić co jest niewątpliwą wadą. Kolejną jest sytuacja w której blog się przyjmie, zdobędzie popularność i wielu użytkowników. Blog nie należący do nas ma wiele ograniczeń w wyglądzie i modyfikacji, nie wygląda to też profesjonalnie. Ponadto przy odpowiedniej ilości użytkowników przyjdzie taki moment, że będziemy chcieli zarabiać na blogu, a w przypadku darmowego bloga jest to mocno ograniczone.

Dobry na próbę

Darmowy blog to dobre rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie wiedzą czy chcą mieć bloga i zakładają go dla próby oraz dla osób nie mających większych planów co do niego, po prostu raz na jakiś czas coś w nim napiszą i na tym koniec aktywności. Jeśli ktoś ma większe plany co do bloga i wie, że w przyszłości będzie chciał na nim zarabiać to lepiej od razu założyć własnego płatnego bloga. Koszty nie są duże blog za około 200 złotych, a nawet mniej na początek zupełnie wystarczy, a potem wraz ze wzrostem popularności bloga można zmieniać pakiety na coraz lepsze i bardziej odpowiadające potrzebom.

otogry.pl