NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

nowoczesne urządzenia
Technologia

Nowoczesne urządzenia do nagrywania dźwięku. Jakie możliwości oferują?

Nagrywanie muzyki na żywo, sporządzanie materiałów przyrodniczych, wywiady i podcasty lub alternatywa dla sporządzania notatek podczas wykładów… To tylko nie niektóre z zastosowań dyktafonów. Dostępne dziś na rynku urządzenia tego typu oferują naprawdę szerokie możliwości, a nowoczesne technologie znacznie poszerzają ich funkcjonalność. Więcej na ten temat piszemy w nowym artykule.

Niewielkie rozmiary, duże możliwości

Nowoczesne dyktafony mogą mieć naprawdę niewielkie rozmiary. Na https://notopstryk.pl/pl/c/Rejestratory-dzwieku-i-dyktafony/454 możecie zamówić urządzenia renomowanych producentów takich jak OM SYSTEM, które bez problemu mieszczą się w dłoni. Możliwości zabierania ich w różne miejsca są jeszcze większe dzięki wytrzymałym obudowom, chroniącym podzespoły przed uszkodzeniami. Jeśli chodzi o zawartość obudowy, współczesne dyktafony w niczym nie przypominają swoich odpowiedników przed lat. To pełnoprawny sprzęt do rejestrowania dźwięku – w tym muzyki lub podcastów.

Najwyższa jakość dźwięku

Rejestratory OM SYSTEM takie jak model LS-P1 oferują nagrywanie dźwięku w rozdzielczości 96kHz/24bit w formacie PCM. To wynik lepszy niż w popularnym standardzie CD-Audio, czyniący z tego typu urządzeń doskonałe narzędzia dla osób zajmujących się dźwiękiem w sposób profesjonalny. Zastosowanie kilku mikrofonów o różnych charakterystykach i dostępność equalizera o bardzo szerokiej funkcjonalności jeszcze bardziej zwiększają możliwości ich wykorzystania.

Bezproblemowa łączność i obsługa

Nowoczesne dyktafony oferują też wiele sposobów połączenia z innymi urządzeniami. Z komputerem mogą komunikować się nie tylko za pośrednictwem kabla, ale też poprzez interfejsy bezprzewodowe – Wi-Fi lub Bluetooth. Urządzenia OM SYSTEM są ponadto kompatybilne z przygotowaną przez producenta aplikacją OLYMPUS Audio Controller BT, dzięki której użytkownicy mogą nimi sterować zdalnie. Dzięki tym i innym wspomnianym funkcjom dyktafon może stać nieodłącznym towarzyszem dla szukających sposobu na zapis dźwięku w najwyższej jakości i w każdej sytuacji.

Materiał zewnętrzny