NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Dom i Wnętrze

Płyta elewacyjna drewnopodobna – naturalny efekt, niesamowita funkcjonalność

Wybór elewacji to bardzo przyjemne, ale nierzadko też kłopotliwe zadanie. Wszyscy chcemy, aby ściany zewnętrzne idealnie wpasowały się w nasz gust, przyciągały spojrzenie przechodniów, a ponadto spełniały swa podstawową funkcję – ochronną. Zanim jednak zdecydujesz się na w pełni naturalny materiał, rozważ rozwiązanie, jakim jest elewacja z płyt HPL! Zwłaszcza płyta elewacyjna drewnopodobna może Cię naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Za co lubimy elewacje z drewna?

Większość osób zapytana o skojarzenia z drewnianą elewacją zapewne pomyślałaby o przytulnej chatce w lesie lub w górach. Drewno jako znany i stosowany od lat materiał kojarzy się więc większości osób pozytywnie. Myśląc o drewnie, myślimy o naturze, bezpieczeństwie, spokoju, szlachetności. Produkty drewniane są też uznawane za ekologiczną alternatywę dla wszechobecnego plastiku. Mimo tych wszystkich pozytywnych aspektów kojarzonych z owym surowcem nie każdy decyduje się wybrać go na materiał wykończeniowy ścian zewnętrznych swojego domu. Powodem może być cena, ale również takie kwestie, jak trwałość czy konieczność dbania o elewację w specjalny sposób. Naturalne drewno wymaga bowiem regularne impregnacji, możliwej do wykonania tylko w sezonie letnim. Dla wielu osób jest to na tyle poważna uciążliwość, że zaczęto poszukiwać alternatyw dla tego materiału. Jednym z rozwiązań, jakie dziś proponują producenci, jest płyta elewacyjna drewnopodobna – doskonała imitacja drewna naturalnego.

Elewacja z płyt HPL – czyli w poszukiwaniu alternatywy

Choć można odnieść wrażenie, że na tworzywa sztuczne nie patrzy się zbyt przychylnym okiem, nie warto jednak kierować się na co dzień takimi uprzedzeniami. Drewnopodobna elewacja z płyt HPL to najlepszy przykład na to, jak wiele można zyskać, decydując się na alternatywę dla surowca naturalnego. Płyta elewacyjna drewnopodobna będzie drewno w sposób praktycznie nie do odróżnienia. Za jej pomocą uzyskasz naprawdę naturalny, estetyczny efekt. Jednocześnie elewacja taka będzie naprawdę łatwa w montażu, a jej regularna konserwacja nie będzie wymagana. Płyty elewacyjne wykazują też dobrą odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, nie trzeba więc martwić się, że w praktyce okażą się mniej funkcjonalne niż drewno. Co więcej – zazwyczaj są po prostu od niego tańsze. Dla większości osób nie jest to i nie powinien być główny czynnik decydujący o wyborze materiału wykończeniowego, ale naturalne jest, że przy ilości wydatków na budowę domu ten aspekt również nie pozostanie bez znaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.