NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Dom i Wnętrze

Płyta elewacyjna drewnopodobna – naturalny efekt, niesamowita funkcjonalność

Wybór elewacji to bardzo przyjemne, ale nierzadko też kłopotliwe zadanie. Wszyscy chcemy, aby ściany zewnętrzne idealnie wpasowały się w nasz gust, przyciągały spojrzenie przechodniów, a ponadto spełniały swa podstawową funkcję – ochronną. Zanim jednak zdecydujesz się na w pełni naturalny materiał, rozważ rozwiązanie, jakim jest elewacja z płyt HPL! Zwłaszcza płyta elewacyjna drewnopodobna może Cię naprawdę pozytywnie zaskoczyć.

Za co lubimy elewacje z drewna?

Większość osób zapytana o skojarzenia z drewnianą elewacją zapewne pomyślałaby o przytulnej chatce w lesie lub w górach. Drewno jako znany i stosowany od lat materiał kojarzy się więc większości osób pozytywnie. Myśląc o drewnie, myślimy o naturze, bezpieczeństwie, spokoju, szlachetności. Produkty drewniane są też uznawane za ekologiczną alternatywę dla wszechobecnego plastiku. Mimo tych wszystkich pozytywnych aspektów kojarzonych z owym surowcem nie każdy decyduje się wybrać go na materiał wykończeniowy ścian zewnętrznych swojego domu. Powodem może być cena, ale również takie kwestie, jak trwałość czy konieczność dbania o elewację w specjalny sposób. Naturalne drewno wymaga bowiem regularne impregnacji, możliwej do wykonania tylko w sezonie letnim. Dla wielu osób jest to na tyle poważna uciążliwość, że zaczęto poszukiwać alternatyw dla tego materiału. Jednym z rozwiązań, jakie dziś proponują producenci, jest płyta elewacyjna drewnopodobna – doskonała imitacja drewna naturalnego.

Elewacja z płyt HPL – czyli w poszukiwaniu alternatywy

Choć można odnieść wrażenie, że na tworzywa sztuczne nie patrzy się zbyt przychylnym okiem, nie warto jednak kierować się na co dzień takimi uprzedzeniami. Drewnopodobna elewacja z płyt HPL to najlepszy przykład na to, jak wiele można zyskać, decydując się na alternatywę dla surowca naturalnego. Płyta elewacyjna drewnopodobna będzie drewno w sposób praktycznie nie do odróżnienia. Za jej pomocą uzyskasz naprawdę naturalny, estetyczny efekt. Jednocześnie elewacja taka będzie naprawdę łatwa w montażu, a jej regularna konserwacja nie będzie wymagana. Płyty elewacyjne wykazują też dobrą odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, nie trzeba więc martwić się, że w praktyce okażą się mniej funkcjonalne niż drewno. Co więcej – zazwyczaj są po prostu od niego tańsze. Dla większości osób nie jest to i nie powinien być główny czynnik decydujący o wyborze materiału wykończeniowego, ale naturalne jest, że przy ilości wydatków na budowę domu ten aspekt również nie pozostanie bez znaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *