NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

modne koloryzacje
Zdrowie

Modne koloryzacje włosów – najważniejsze trendy roku 2021

Trendy zmieniają się cały czas. Zarówno w modzie, jak również w innych dziedzinach. Ale dzisiaj skupimy się na modnych koloryzacjach 2021 roku. Jakie kolory są na topie?

Modne koloryzacje 2021

Rok 2021 to powrót włosów w kolorze blond. W szczególności blondy szwedzkie, czyli bardzo jasne i chłodne. Oprócz blondów także trendy jest bronde, które powraca na salony z dużym hukiem. Modne koloryzacje nie kończą się jednak na tych dwóch odcieniach. W poprzednim roku najgorętszymi kolorami były odcienie brązu i czerni, o rudościach mówiono bardzo niewiele. W tym sezonie rudy kolor w pastelowych odcieniach jest na absolutnym topie. Odcienie morelowe, truskawkowe, a nawet z domieszkami różu. W tym roku można poszaleć!

Szwedzki blond – hit 2021 roku!

Jak już wcześniej wspomnieliśmy blond włosy to w tym roku najbardziej pożądana barwa włosów i modnakoloryzacja. Czym charakteryzuje się szwedzki blond? Jest to jasny, lodowy odcień, który nazwę swą wziął od stereotypowego wyglądu ludności szwedzkiej. Szwedki posiadają alabastrową cerę oraz bardzo jasne, prawie białe włosy. Jest to odcień zimny, jeśli nie powiedzieć, że mroźny. Wygląda przecudownie, jednak uwaga – nie każda kobieta będzie w nim wyglądać dobrze. Dlatego warto się wstrzymać z pójściem do fryzjera lub kupnem farby i sprawdzić, czy nasza karnacja jest odpowiednia to tego odcienia. Panie, które mają chłodne zabarwienie cery mogą z powodzeniem wybrać szwedzki blond.

Bronde – modne koloryzacje 2021

Bronde jest to rodzaj modnej koloryzacji, który łączy w sobie ombre oraz sombre. Jest to koloryzacja, która gościła już wcześniej na salonach, ale w tym roku wraca ze znacznie większą siłą. A co dokładnie oznacza bronde? Jest to koloryzacja łącząca ze sobą odcienie brązów oraz blondu. Chodzi w niej o to, aby efekt końcowy przypominał jak najbardziej naturalny odcień i dawał efekt lśniących włosów. Koloryzacja ta sprawdza się szczególnie u pań, które mają delikatne i cienkie włosy. Bronde dodaje objętości włosom, dzięki czemu fryzura wygląda pełniej. Dużym atutem bronde jest brak widocznych odrostów, co także przekonuje wiele kobiet do tej koloryzacji. Panie, które mają brązowy odcień włosów podczas koloryzacji mają nałożonych więcej pasemek w odcieniach blondu i na odwrót. Blondynkom nakładane są w większej ilości brązowe pasemka. Wszystkie odcienie muszą być do siebie jednak bardzo zbliżone, ale efekt nie był sztuczny.

Zobacz też, Jak uratować spalone włosy po rozjaśnianiu?

Pastelowe odcienie rudości

Oprócz chłodnego blondu i bronde w 2021 roku pastelowe odcienie rudości są bardzo pożądane. Odchodzi się w tym sezonie od intensywnych rudych odcieni i czerwieni. Rudy kolor w 2021 roku ma odcień truskawkowy, morelowy lub dyniowy. Wiele pań stwierdzi, że kolor wygląda jakby wypłowiał. Jednak nic bardziej mylnego. Pastelowy rudy to barwa subtelna i delikatna. Która z pań może pozwolić sobie na rude włosy? Takie odcienie świetnie komponują się z jasną cerą, czyli chłodny typ urody. Panie o śniadej karnacji powinny wybrać odcienie rudości wpadające w mahoń lub kasztan.

Modne koloryzacje 2021 – o czym należy pamiętać?

Trendy trendami, ale rzeczywistość bywa często całkowicie inna. Nie każda pani będzie dobrze wyglądać w najmodniejszych odcieniach tego sezonu. Przede wszystkim ważne jest to, aby dobrze się czuć w danym kolorze włosów. Dlatego warto wybierać dobrych i doświadczonych fryzjerów, którzy doradzą i dobiorą odpowiednią fryzurę oraz kolor włosów zarówno do cery, jak i także do obowiązujących trendów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, ale eksperymentować z kolorem włosów. Podstawową rzeczą dotyczącą koloryzacji i nie tylko jest odpowiednie dbanie o włosy. Należy je pielęgnować, nawilżać i stosować zabiegi, które wzmacniają włosy.

Sprawdź modne paznokcie hybrydowe na jesień i nie tylko