NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Dom

Dobieramy żaluzje do białych okien

Atrakcyjna aranżacja powstaje tylko wtedy, gdy wszystkie jej poszczególne elementy idealnie do siebie pasują. Ten cel wszyscy jesteśmy w stanie osiągnąć, nawet jeśli niespecjalnie znamy się na architekturze i nigdy wcześniej nie zajmowaliśmy się projektowaniem wnętrz na własną rękę. Zacznijmy od podstaw. Zanim jeszcze przejdziemy do dobierania drobnych dodatków i roślinek do pomieszczeń, umieśćmy w nich koniecznie jakieś osłony okienne. Spójrzmy raz jeszcze na wygląd naszych okien. Jeżeli okno jest białe, żaluzja powinna prezentować się na nim dość dobrze. Ale oczywiście nie każda. Nawet ta odmiana osłon okiennych występuje w przeróżnych swoich wariantach.

Żaluzje do białych okien – jakie wybrać?

Najpierw przyjrzyjmy się różnym odmianom tworzyw, które są wykorzystywane przy produkcji okiennych osłon. Do wyboru mamy ich naprawdę mnóstwo. Nie musimy więc wcale decydować się na zwykłe aluminium, które zapewne nie będzie nam się zbyt dobrze kojarzyć, skoro aluminiowe żaluzje niegdyś były używane przez wszystkich, ale działo się to tylko dlatego, że niczego innego nie było w sklepach, a one były przy tym bardzo tanie.

Koniecznie popatrz też na inne opcje

Żaluzje równie dobrze można wykonać z drewna czy nawet bambusa. Każdy z tych materiałów potrafi sprawdzić się dość dobrze w nieco innych warunkach. Jeżeli zdecydujemy się na żaluzje drewniane i jeszcze do tego przemalujemy je na biały kolor, przepięknie wtopią się one w swoje otoczenie i je po prostu dopełnią. Mogą okazać się jednak zbyt ciężkie dla małych pomieszczeń i kawalerek. Bambus ma natomiast lżejszy wizerunek, dlatego też w niewymuszony sposób zdobi pomieszczenia. A co z aluminium? Ten materiał charakteryzuje się surowym wyglądem. Pasuje głównie do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Często wykorzystuje się go również w aranżacjach typowo skandynawskich.

Gdy już mniej więcej wybierzemy odpowiednie osłony okienne, zadbajmy jeszcze o ich drobniejsze elementy i dekoracyjne szczegóły. Każdy taki dodatek może mieć znaczenie. Każdy z nich będzie mieć jakiś wpływ na ostateczny wygląd osłon. Zobacz więcej podobnych artykułów na tissu.com.pl.