NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Dom i Wnętrze

Idealna szafa na ubrania – jaka sprawdzi się najlepiej?

Szafa to właściwie najważniejszy mebel do przechowywania. Nie może więc zabraknąć go w naszym domu. Zanim jednak kupimy szafę, sprawdźmy, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze. Jaki model zapewni nam największą funkcjonalność? 

Jeśli w naszym domu nie dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem, w którym przechowujemy ubrania, to niezbędna jest nam szafa. To mebel, który zapewni nam doskonałe warunki przechowywania, a jednocześnie będzie idealną ozdobą pomieszczenia, w którym się znajduje. Oczywiście o ile dobrze wybierzemy. Zakup szafy to bowiem wbrew pozorom wcale nie taka łatwa sprawa. Bardzo pomogą nam w tym jednak wszelkie wskazówki. Mebel do przechowywania powinien być dobrze dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, a także do parametrów oraz stylistyki wnętrza. Jak wybrać funkcjonalną szafę do swego domu? 

Szafa na ubrania — na co zwrócić uwagę? 

Decydując się na kupno szafy, powinniśmy pamiętać, by kierować się przy tym bardzo przemyślanymi motywami. Zanim więc udamy się na zakupy, przemyślmy dokładnie, jakiego mebla właściwie potrzebujemy. Bardzo istotnymi parametrami jest tu między innymi wielkość i rodzaj szafy. Najpopularniejsze są te przesuwne oraz skrzydłowe. Która będzie dla nas lepsza? W przypadku mebli do przechowania liczy się także wnętrze. Zdefiniujmy, czy wolimy, by nasze ubrania wisiały na wieszakach, czy raczej preferujemy ułożyć je na półkach. 

Ważna jest także kwestia wizualna. Obecnie w sklepach najdziemy zarówno bardzo nowoczesne szafy, jak i te klasyczne, czy minimalistyczne. Pamiętajmy, że mebel ten będzie stanowił sporą część całego wnętrza. 

Szafa do sypialni — z jakiego materiału? 

Szafy wykonuje się obecnie z wielu materiałów. W sklepach dostępne są zarówno te z tworzyw sztucznych, jak i lekkiej sklejki. Te ostatnie jednak nie są zbyt odporne na czynniki zewnętrzne. Jeśli zależy nam, by nasze meble służyły nam przez lata, postawmy na te wykonane z naturalnych surowców. Szafy Drewniane wyróżniają się nieprzeciętną solidnością, a dodatkowo prezentują się bardzo gustownie. Co więcej, różnorodność projektów zapewnia ogromny wybór wśród modeli. Nie ma więc wątpliwości, że to właśnie meble drewniane są najlepszą inwestycją.  

Szafa z lustrem — praktycznie i gustownie

Jeśli szukamy szafy do niewielkiej sypialni, czy też przedpokoju, bardzo dobrym pomysłem będzie kupno mebla wyposażonego w lustrzane drzwi. Obecnie modele takie cieszą się bardzo dużą popularnością. Oczywiście ich niewątpliwą zaletą jest funkcjonalność i oryginalny design. Warto jednak podkreślić również, że taka szafa optycznie powiększy wnętrze, przez co właśnie doskonale sprawdzi się w mieszkaniach o niewielkim metrażu.