NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Oświetlenie do salonu
Dom i Wnętrze

Oświetlenie do salonu – jakie wybrać?

Salon stanowi bardzo ważną część całego domu, czy mieszkania. Jest to pomieszczenie, które służy do relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu, a także miejsce do spędzania czasu wspólnie. Dlatego też bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednie oświetlenie, które nada pomieszczeniu odpowiedni klimat. Jakie wybrać, aby najlepiej komponowało się z wnętrzem?

Lampy wiszące – najpopularniejsza forma oświetlenia

Bez wątpienia lampy wiszące stanowią bardzo popularny rodzaj oświetlenia. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, a także ich montaż jest stosunkowo prosty. Ponadto mogą z łatwością stanowić główne źródło światła. Odpowiednio dobrana lampa może służyć jako dodatkowy element dekoracyjny. Ważne, aby oświetlenie pasowało do stylu całego wnętrza, wtedy będzie najlepiej się prezentować. Pamiętaj, że lampy wiszące mają różne formy. Dlatego też z łatwością dobierzesz idealny model, do Twojego wnętrza. Poza tym bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie kilku lamp wiszących o różnym kształcie i różnej długości kabla. To doskonała opcja dla miłośników dobrego stylu i nowoczesnych rozwiązań.

Lampa stojąca – wyjątkowy klimat i doskonały element dekoracyjny

Lampa stojąca to doskonała opcja na oświetlenie salonu. Za jej pomocą można stworzyć klimatyczny nastrój w pomieszczeniu. W ten sposób salon stanie się pomieszczeniem, w którym odpoczniesz, po ciężkim dniu w pracy lub miło spędzisz czas z rodziną, czy przyjaciółmi. W sklepie lamp Design znajdziesz Italux lampy, które idealnie sprawdzą się do salonu, a także innych pomieszczeń, w Twoim domu, czy mieszkaniu.

Kinkiety – oświetlenie, które doskonale sprawdzi się w salonie

Doskonałą opcją na oświetlenie salonu są także kinkiety. Świetnie się prezentują, tworząc idealny klimat w pomieszczeniu. Poza tym możesz je umieścić nad różnymi przedmiotami, czy meblami, znajdującymi się we wnętrzu. Dzięki kinkietom możesz z łatwością nadać charakteru wnętrzu. Dużą popularnością w salonie cieszy się także oświetlenie LED. Właśnie takie formy oświetlenia, a także oświetlenie podjazdu, czy lampa natynkowa to produkty, które znajdziesz w sklepie lamp Design.

Styl nowoczesny – jakie oświetlenie wybrać?

Styl nowoczesny to połączenie funkcjonalności i oryginalnego designu. Wnętrza urządzone w tym stylu, cechuje przestrzeń i jasna kolorystyka. Jakie oświetlenie najlepiej dobrać do takich pomieszczeń? Bez wątpienia doskonale sprawdzą się lampy o geometrycznych kształtach i jasnych kolorach. Dobierając lampę do takiego wnętrza, masz możliwość wyboru pomiędzy oryginalnymi i minimalistycznymi formami. Nowoczesne wnętrza będą doskonale prezentować się w połączeniu z designerskimi modelami lamp.

Pamiętaj, że oświetlenie salonu jest bardzo ważne, a żadna lampa nie będzie w pełni funkcjonalna, jeśli zostanie źle zawieszona. Przed wyborem lamp do salonu, zastanów się, jaką funkcję mają one pełnić. Warto zauważyć, że w wyższych pomieszczeniach, możesz pokusić się o umieszczenie lampy nieco wyżej, aby stanowiła główne źródło światła. W przypadku niskich wnętrz możesz umieścić oświetlenie niżej, jednakże tak, aby nie utrudniało codziennego funkcjonowania.