NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

program do fakturowania
Biznes i Finanse

Najlepszy program do fakturowania

Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród szerokiej gamy oprogramowania przeznaczonego do fakturowania. Mimo tego, że w sieci dostępnych jest wiele darmowych rozwiązań, lepiej jest wybrać program płatny, ale zapewniający więcej możliwości.

Jaki program wybrać?

Osoby prowadzące firmę, czyli mikroprzedsiębiorcy wybierają narzędzia darmowe, które znaleźć można w sieci i obsługiwać je za pomocą przeglądarki. Program do fakturowania oparty na chmurze ma bardzo dużo możliwości. Jest to przede wszystkim łatwy i szybki dostęp do faktur z dowolnego urządzenia, takiego jak laptop czy tablet. Co więcej, użytkownicy tego typu rozwiązań chwalą je za to, że takie narzędzia są niezawodne i działają bardzo szybko. Co więcej, dzięki temu, że twórcy tego oprogramowania korzystają z bezpiecznych serwerów, użytkownicy prowadzący działalność mają pewność, że dane są bezpieczne. Dzięki temu, że księgowość online może być obsługiwana z każdego urządzenia, ma się do niej dostęp wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba niezależnie od lokalizacji czy używanego urządzenia.
Warto pamiętać o tym, że niektóre programy do faktur dostępne są w wersji darmowej, jednakże mogą być one ograniczane ilością faktur.

program do fakturowania

Księgowość online dzięki wFirma

Jako iż programy te są niezawodne i bezpieczne, na korzystanie z nich decyduje się coraz szersze grono odbiorców. Działają one wszędzie tam, gdzie zajdzie taka potrzeba, a użytkownicy nie muszą martwić się o to, że system lub urządzenie się zawiesi. Wszystko oparte jest na danych trzymanych w chmurze, więc zmiany zapisują się automatycznie na dysku zdalnym, a nie w pamięci wewnętrznej urządzenia. Jak wiadomo standardowe dyski urządzeń takich jak komputery czy laptopy mogą ulec awarii, co wiąże się z tym, że dane mogą zostać nieodwracalnie skasowane. Korzystając z programów dostępnych w chmurze, ma się pewność, że ważne dla przedsiębiorstwa dane nie znikną. Z uwagi na fakt, że w sieci znaleźć można wiele tego typu programów, należy wiedzieć, czym kierować się wybierając odpowiednie oprogramowanie. Przede wszystkim wybrana usługa powinna być łatwa w obsłudze, działać szybko i co najważniejsze zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa. Osoby zainteresowane nieco szerszym wachlarzem możliwości tego typu oprogramowania powinny przede wszystkim wziąć pod uwagę to czy aplikacja ma również pomagać w obsłudze magazynu. Osoby prowadzące mikroprzedsiębiorstwa chwalą sobie również programy, które mogą generować oraz wysyłać deklarację w formie plików JPK_VAT, JPK_FA oraz JPK_MAG, które jak wiadomo, używane są do kontroli skarbowych.