NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Pożyczka na już
Biznes

Pożyczka na już – gdzie najszybciej można dostać pożyczkę?

Pożyczka na już to rozwiązanie, z którego korzysta wiele osób. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie życie i kiedy będą potrzebne pieniądze. Czasami okazuje się, że pieniądze potrzebne są w środku nocy lub w święta. W takim wypadku nie ma czasu o staranie się o kredyt w banku. Procedury bankowe są czasochłonne, banki pracują tylko w dni robocze. Rozwiązaniem są usługi firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek przez całą dobę, również w weekendy i święta. Pieniądze z szybkiej pożyczki można otrzymać w kilkanaście minut po złożeniu wniosku. Jak starać się o pieniądze, gdy będą pilnie potrzebne?

Pożyczka na już – na co można ją przeznaczyć?

Parabanki nie wymagają, aby klienci podawali cel, na jaki mają być przeznaczone pieniądze (więcej o tym m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/pozyczka-na-juz/). Dla instytucji finansowych ważne jest tylko to, aby pieniądze spłacane były terminowe. Z prowadzonych badań można jednak określić cele, na jakie kredytobiorcy przeznaczają szybkie pożyczki. Najczęściej jest to:

 • nagła awaria samochodu i konieczność opłacenia mechanika czy lawety,
 • pilna potrzeba skorzystania z prywatniej wizyty u lekarza, np. stomatologa,
 • awaria sprzętu agd lub urządzeń domowych, np. pieca,
 • spóźnione rachunki, zaległe raty i wiążące się z nim widmo komornika,
 • okazja np. okazyjny zakup samochodu czy wyjazd na wakacje.

Jak widać, jest mnóstwo powodów, kiedy pożyczka na już bardzo się przydaje. Nie każdy ma możliwość pożyczenia pieniędzy od rodziny czy znajomych, a firmy pożyczkowe bardzo rzadko odrzucają wnioski.

Pożyczki na już – główne cechy

Z pożyczek na już mogą korzystać zarówno osoby w trudnej sytuacji, które nie mogą liczyć na pomoc banków, jak i klienci, którzy potrzebują szybkich pieniędzy, nie chcą tracić czasu na bankowe formalności. Składając wniosek w banku, trzeba liczyć się z tym, że analitycy będą musieli sprawdzić historię kredytową, określić zdolność kredytową, poproszę o przedstawienie różnych dokumentów. To pochłania mnóstwo czasu i na decyzję trzeba czekać co najmniej kilka dni. Parabanki nie mają takich wymagań (więcej o tym m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/pilna-pozyczka-ze-zlym-bik/. Wnioski rozpatrywane są w kilka minut, jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Aby złożyć wniosek, nie trzeba udawać się do siedziby parabanku. Możliwe jest wnioskowanie online, które jest proste i komfortowe. Firmy pożyczkowe pozytywnie rozpatrują wnioski klientów, którzy są w trudnej sytuacji, nie mają pracy, są zadłużeni.

Jak wnioskować o pożyczki na już?

Klienci, którzy pilnie potrzebują gotówki, powinni złożyć wniosek online. To najszybsza metoda, która umożliwia otrzymanie pieniędzy w kilka minut po otrzymaniu pozytywnej decyzji. Pierwszym krokiem jest wybór firmy pożyczkowej. Należy wejść na jej stronę internetową, zapoznać się z informacjami, sprawdzić, jakie kwoty wiążą się z pożyczką na już. Jeżeli wszystko jest jasne, należy wypełnić wniosek pożyczkowy, podać dane osobowe tj. imię i nazwisko, numer PESEL, data ważności oraz numer dowodu osobistego, adres poczty e-mailowej, aktywny numer telefonu, numer konta w banku polskim. Po odesłaniu formularza parabank sprawdza tożsamość klienta i sporządza umowę, którą wysyła na skrzynkę klienta. Przed podpisaniem, warto ją dokładnie przeczytać. Podpisanie umowy oznacza zakończenie procedury pożyczkowej. Zostaje jeszcze tylko przelew pieniędzy, który następuje w ciągu kilku minut po odesłaniu dokumentu.

Szybka pożyczka – jakie źródła dochodu są akceptowane?

Parabanki nie wymagają, aby klienci mieli stałe umowy o prace i wysokie zarobki. Akceptują wiele winnych źródeł utrzymania, dzięki temu niemal każdy ma szanse na pieniądze. Akceptowalne źródła dochodów to:

 • Umowa cywilno-prawna, np. umowa zlecenie, umowa o dzieło,
 • Umowa zastępstwo,
 • Zaświadczenie o rencie lub emeryturze,
 • Alimenty,
 • Zasiłki, np. zasiłek dla bezrobotnych,
 • Świadczenie społeczne, np. 500 plus,
 • Dochód z wynajmu nieruchomości,
 • Dochody z pracy zagranicznej,

Czy warto zaciągać pożyczki na już?

Pożyczki na już i inne produkty firm pożyczkowych są łatwo dostępne, dlatego dla wielu osób są bardzo kuszące. Warto jednak pamiętać, że to zobowiązanie finansowe, które należy regularnie i terminowo spłacać. Osoby, które zaciągną pożyczkę, ale nie będą w stanie jej spłacać, grożą poważne konsekwencje, wysokie kary, wszczęcie procesu windykacyjnego, wpadnięcie w spiralę zadłużenia, a nawet utrata całego majątku. Czasami warto zastanowić się, czy pożyczka na już jest naprawdę konieczna. Może znajdą się inne sposoby na zaspokojenie swoich potrzeb, np. pożyczka od rodziny lub odłożenie wydatków na inny okres. Czasami warto poczekać, zaoszczędzić i dopiero wtedy zrobić remont czy kupić samochód. Jeżeli pożyczka na już jest niezbędna, to warto zaciągnąć ją z głową, kwotę i raty dopasować do swoich możliwości.

Pożyczka na już do dobry sposób na wyjście z kłopotów i sfinansowanie nagłych wydatków. Warto wiedzieć, gdzie można ją otrzymać i jakie warunki trzeba spełnić. Ważne, aby skorzystać z tego rozwiązania tylko wtedy, gdy jest konieczne i nie ma ryzyka, że pojawią się kłopoty z jego spłatą.

Artykuł sponsorowany