NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

ogrodnictwo
Lifestyle

Energooszczędne lampy CFL – czym się wyróżniają i dlaczego warto je kupić?

Energooszczędne lampy CFL pełnią nieocenioną rolę w ogrodnictwie. Doskonale oświetlają wszelkie pomieszczenia uprawowe. Sprawdzają się głównie na nieco mniejszych powierzchniach, ale też w specjalnie tworzonych namiotach ogrodowych. To podstawowy wybór przy zakładaniu swojej pierwszej plantacji. W ten sposób zainteresowani zwiększają szansę na to, że uprawy zakończą się wielkim sukcesem.

Gwarancja wysokiej wydajności i niskiego poboru energii

Ogromną zaletą energooszczędnych lamp CFL jest gwarancja wysokiej wydajności oraz niezawodności. Poza tym odnotuje się znacznie obniżony pobór energii. Nie odbije się to negatywnie na ponoszonych rachunkach i wydatkach. Poszczególne modele nie potrzebują zbyt dużej mocy, a z biegiem czasu praktycznie w ogóle się nie nagrzewają. Ich użytkowanie jest całkowicie bezpieczne. Energooszczędne żarówki sprawdzą się przede wszystkim w okresie:

  • kwitnienia,
  • wzrostu.

Energooszczędne lampy CFL są cenione przy wielomiesięcznych uprawach. Posiadają specyficzny kształt przypominający literę U lub spiralę. Nie da się ich pomylić z żadnymi innymi żarówkami. Ponadto bez problemów dobiera się je do charakteru konkretnego pomieszczenia. Oczywiście w tym przypadku można bazować na poradach profesjonalistów. Żarówki w wersji CFL charakteryzują się większą intensywnością wytwarzanego światła oraz możliwością stosowania przy bliskim kontakcie z roślinami.

Bardzo długa żywotność użytkowanych żarówek, sprawny montaż i zróżnicowany zakres mocy

Energooszczędne lampy CFL zdobywają uznanie ze względu na swoją długą żywotność, ale też zróżnicowany zakres mocy. Zainteresowani mogą przeznaczyć nagromadzone do tej pory środki na żarówki o mocy od 55W do 250W. Wiele zależy głównie od tego, jaki charakter ma dana uprawa oraz w jakim pomieszczeniu jest realizowana.

Przyglądając się energooszczędnym lampom CFL warto zwrócić uwagę na łatwy dobór spektrum światła. Do wyboru jest m.in. barwa ciepła, chłodna i neutralna. Korzystanie z żarówek CFL nie jest uzależnione w zbyt dużym stopniu od napięcia występującego w sieci energetycznej. Korzystając z takich produktów nie zakłóci się środowiska danej uprawy oraz nie podniesie się temperatury występującej w konkretnym pomieszczeniu. Rośliny będą miały doskonałe warunki do rozwoju, wystarczy je odpowiednio kontrolować i pielęgnować. Lampy tego typu nie wymagają dodatkowego zasilenia. Nie ma żadnych problemów z ich sprawnym montażem. Ich produkcją zajmuje się wielu producentów, dlatego każdy będzie w stanie odnaleźć optymalne rozwiązania oświetleniowe.