NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Tani kredyt gotówkowy online
Biznes

Tani kredyt gotówkowy online – czy rzeczywiście taki tani?

Tani kredyt gotówkowy online możliwy jest do uzyskania jedynie w instytucjach pozabankowych. Banki nie udzielają kredytów całkowicie przez internet – na określonym etapie procedury kredytowej, konieczne jest pojawienie się w placówce. Jak wziąć kredyt gotówkowy przez internet i jakiewymagania należy spełnić?W 2022 roku pojawią się przepisy zaostrzające rygory przyznawania tanich pożyczek krótkoterminowych i kredytów. Nowlizacja ustawy antylichwiarskiej zakłada wiele zmian, najważniejsza towprowadzenie wzoru, określającego maksymalną wysokość kosztów pozaodsetkowych, tj. 25%, ponoszonych przez osobę, która bierze pożyczkę pieniężną.

Tani kredyt gotówkowy online

Kredyt gotówkowy przez internet to produkt, który oferowany jest przez firmy, działające w sektorze pozabankowym. To alternatywa dla osób, które z różnych względów nie chcą albo nie mają szans na kredyt w banku. W tym przypadku wszystkie formalności można dopełnić przez internet (więcej o tym m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/tani-kredyt-gotowkowy-online/). Wystarczy wybrać najbardziej korzystną dla siebie ofertę, a następnie złożyć wniosek online. Aby wziąć tani kredyt przez internet, nie trzeba także spełniać rygorystycznych wymogów, tak jak w przypadku kredytów bankowych. W przypadku firm pożyczkowych nazwę kredyt stosuje się zamiennie z pożyczką.

Tani kredyt gotówkowy online – jakie są koszty?

Kredyt gotówkowy online można wziąć jedynie w firmie pożyczkowej. Koszt pożyczki, udzielanych przez te instytucje jest wyższy, niż w przypadku banków. Jednak często można znaleźć różnego rodzaju promocje, takie jak darmowy kredyt gotówkowy online. Wówczas klient oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył. Ta promocja jest jednak przeznaczona dla nowych klientów, aby zachęcić ich do skorzystania z usług firmy. A co wpływa na całkowity koszt kredytu?

 • Kapitał, czyli kwota pożyczona przez klienta – im wyższa, tym oczywiście większa comiesięczna rata kredytu,
 • Oprocentowanie – może być stałe albo zmienne,
 • Opłata przygotowawcza oraz administracyjna,
 • Prowizja, czyli wynagrodzenie pobierane przez firmę za udzielenie pożyczki
 • Ubezpieczenie kredytu.

Jednak instytucje pozabankowe zazwyczaj nie stosują wszystkich powyższych kosztów i opłat na raz, a jedynie wybrane, np. prowizję i odsetki.

Kredyt gotówkowy przez internet z komornikiem – czy jest możliwy?

Niespłacone zobowiązanie widoczne jest zwykle w BIK-u, co stanowi przeszkodę do wzięcia kredytu w banku. Jednak w przypadku firm pożyczkowych nie jest to przeszkoda nie do pokonania. Instytucje pozabankowe udzielają zobowiązań osobom, które mają zadłużenie.

Jedynym problemem w tym przypadku może okazać się zajęcie konta bankowego. Wówczas w sytuacji, kiedy środki z kredytu pojawią się na rachunku bankowym kredytobiorcy, mogą błyskawicznie zostać zajęte przez komornika. Takiej sytuacji można jednak uniknąć. Istnieje kilka sposobów na to, aby uzyskać tani kredyt gotówkowy, bez konta bankowego:

 • Kredyt z obsługą domową – w takim przypadku parownik instytucji odwiedza klienta w domu i wtedy środki wypłacane są do jego ręki. Należy jednak pamiętać, że taka usługa będzie dodatkowo płatna,
 • Kredyt w palcówce firmy – wówczas klient udaje się do oddziału wybranej firmy i tam wypełnia wniosek. Zwykle wystarczy wziąć ze sobą jedynie dowód osobisty,
 • Pożyczka na czek GIRO – otrzymany czek klient może zrealizować w każdym oddziale pocztowym i wtedy również pieniądze otrzymuje bezpośrednio do ręki.

Posiadanie konta bankowego jest zatem względnym wymogiem, stawianym przez pożyczkodawców pozabankowych.

Jak można otrzymać kredyt gotówkowy przez internet?

Aby uzyskać takie zobowiązanie, należy zawnioskować o nie w taki sam sposób, jak o standardową pożyczkę w firmie pozabankowej. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, należy:

 • Wybrać na kalkulatorze zamieszczonym na stronie internetowej pożyczkodawcy wysokość zobowiązania oraz długość okresu spłaty,
 • Wypełnić i wysłać wniosek pożyczkowy – należy wpisać w nim takie dane osobowe, kontaktowe i adresowe,
 • Konieczne jest także zweryfikowanie tożsamości klienta – za pomocą przelewu albo aplikacji, np. Kontomatik czy Instantor,
 • Oczekiwanie na decyzję powinno zająć nie więcej, niż 15 minut,
 • Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, środki z kredytu powinny pojawić się na koncie klienta tak szybko, jak to możliwe.

Kiedy można spodziewać się pieniędzy na rachunku?

Pojawienie się pieniędzy na koncie, uzależnione jest od kilku czynników:

 • Daty i godziny złożenia formularzu pożyczkowego – jeśli klient ubiega się o kredyt gotówkowy online w godzinach porannych, to ma największe szanse na pojawienie się środków jeszcze w tym samym dniu. Problem może pojawić się w momencie, kiedy pieniądze będą mu potrzebne w weekend, choć na rynku funkcjonują również firmy, które udzielają pożyczek w dni wolne od pracy,
 • Poprawności wniosku – przed wysłaniem, należy sprawdzić, czy wniosek jest poprawnie wypełniony, gdyż w innym wypadku zostanie zwrócony do poprawy,
 • Banku, w którym konto ma klient oraz pożyczkodawca – jeśli jest to ten sam bank, to pieniądze księgowane są natychmiast.

Tani kredyt gotówkowy online jest możliwy do uzyskania jedynie u pożyczkodawców pozabankowych (więcej o tym m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/kredyt-na-dowod-bez-bik/). Przed podjęciem decyzji, klient powinien dobrze przemyśleć swoją decyzję i wybrać taką ofertę, która będzie skrojona na jego miarę. W końcu dodatkowe środki mają podreperować budżet, a nie obciążyć go, w wyników problemów ze spłatą zobowiązania.

Artykuł sponsorowany