NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

wszywka alkoholowa
Zdrowie

Czym jest oraz jak wygląda zabieg wszywki alkoholowej esperal w Warszawie?

Zaszycie za pomocą wszywki alkoholowej Esperal to skuteczna metoda wspomagająca leczenie nałogu alkoholowego. Terapia Esperalem jest polecana pacjentom chcącym ostatecznie zerwać z chorobą alkoholową i cieszyć się wolnością. Warszawa to miasto tętniące życiem, lecz nie jest wolne od stresów i idących za nimi nałogów. Wszywka alkoholowa może być rozwiązaniem, które pomoże wyjść na prostą.

Czym jest wszywka Esperal?

Esperal zaszywany w Warszawie to lek stosowany w celu całkowitego wyleczenia choroby alkoholowej. Tabletki Esperal, a dokładnie zawarta w nich substancja aktywna Disulfiram, znane są ze swojego działania hamującego proces metabolizmu alkoholu w organizmie.

W ten sposób dochodzi do zatrzymania w organizmie szkodliwych produktów rozkładu alkoholowego. W praktyce oznacza to wystąpienie objawów podobnych do tych towarzyszących ostremu zatruciu alkoholowemu. 

Skutki te będziemy w stanie odczuć już po kilku minutach od wypicia alkoholu. Konsekwencje wypicia utrzymują się ponad 4 godziny. 

Do nieprzyjemnych skutków zmieszania alkoholu ze wszywką można zaliczyć kołatanie serca, zawroty głowy czy nudności. Działanie wszywki utrzymuje się nawet do roku po zabiegu. W razie potrzeby po roku można ponownie zdecydować się na wszywkę. 

Zaszycie alkoholowe – przebieg zabiegu

Przed zabiegiem implantacji esperalu w Warszawie, lekarz specjalista przeprowadzi rozpoznanie medyczne w celu dopasowania odpowiedniej dawki i sposobu leczenia. Dopasowując dawkę, lekarz bierze pod uwagę zarówno wiek pacjenta, jak i choroby towarzyszące i stopień zaawansowania nałogu alkoholowego.

Wszywka esperal w warszawskiej przychodni implantowana jest najczęściej w okolicy pośladków. Blizna po samym zaszyciu jest prawie niewidoczna, a tabletka pod skórą jest niewyczuwalna. Pozwala to na całkowitą dyskrecję i nie koliduje z naszym codziennym życiem.

zabieg wszywki alkoholowej

Zabieg jest zaliczany do tzw. chirurgicznych nieinwazyjnych. Oznacza to, że po jego zakończeniu nie należy bać się żadnego rodzaju następstw czy powikłań. Zabiegi wykonują jedynie lekarze od lat wyspecjalizowani w leczeniu alkoholizmu. Po wszyciu esperalu pacjent może powrócić do codziennych czynności, nawet takich, jak praca fizyczna czy prowadzenie samochodu.

Co istotne, przed zabiegiem należy pamiętać o zachowaniu trzeźwości przez dobę przed samą implantacją. W przeciwnym razie zaszycie nie będzie możliwe, ponieważ reakcja disulfiramowa w połączeniu z alkoholem obecnym w organizmie następuje bardzo szybko.

Gdzie najlepiej się zaszyć przed alkoholem w Warszawie?

Warszawa to miasto tętniące życiem. Życie w ciągłym biegu i stresie nie jest łatwe, przez co mieszkańcy stolicy narażeni są na coraz więcej nałogów. 

Znalezienie odpowiedniej placówki wspomagającej leczenie alkoholizmu jest bardzo istotne. 

Przychodnia Nasz Gabinet na warszawskim Wilanowie to najlepsze z rozwiązań dostępnych w stolicy polski. Skorzystanie z kliniki wyróżniającej się wieloletnim doświadczeniem w leczeniu choroby alkoholowej jest najlepszym wyborem.

Zespół chirurgów i specjalistów przychodni leczenia alkoholizmu dba o samopoczucie pacjenta i udziela niezbędnych informacji związanych z działaniem esperalu w Warszawie i możliwymi skutkami ubocznymi.

Zabiegi zaszycia alkoholowego w placówce medycznej odbywają się przy ulicy Klimczaka 8.

Sieć specjalistycznych przychodni Nasz Gabinet mającej swoje oddziały w największych miastach polski cechuje efektywność na poziomie 93%, a sam ośrodek może poszczycić się 20. letnim doświadczeniem w walce z alkoholizmem.

Ile kosztuje zabieg wszywki alkoholowej w Warszawie?

Koszt wszywki alkoholowej jest uzależniony od dawki leku. Nasz Gabinet Warszawa posiada specjalne pakiety zabiegów. Całkowita cena wszywki esperal uzależniona jest między innymi od rodzaju szwów oraz dawki leku podawanej pacjentowi.

Całość usługi dopasowywana jest indywidualnie pod każdego pacjenta. Cena zabiegu alkoholowego w Warszawie rozpoczyna się od 700 zł.

Artykuł partnera