NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Zdrowie i Uroda

Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit to częsta przypadłość wśród kobiet, nawet tych, które nie mają problemów ze zbędnymi kilogramami. Co można zrobić, by skutecznie pozbyć się tego problemu? Sposobów jest wiele, a walka z cellulitem może przybierać różne formy. Wiadomo, że w przypadku defektu kosmetycznego, powstającego wskutek nieregularnego odkładania się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, ud i pośladków, aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta odgrywają rolę bardzo ważną.

Jakie zabiegi kosmetyczne mogą okazać się pomocne w takiej walce?

Jednym z popularniejszych sposobów na prowadzenie skutecznej walki z cellulitem w domowych zaciszu są peelingi, szczególnie te kawowe. Taki zabieg kosmetyczny świetnie poprawia krążenie krwi, a dzięki kofeinie, tkanka tłuszczowa jest szybciej redukowana. Skutkiem peelingu kawowego będzie też piękniejsza i jędrniejsza skóra, która będzie lepiej reagowała na działanie aplikowanych po takim zabiegu kosmetyków. Okłady z alg oraz kąpiele w algach to kolejna metoda, z której panie narzekające na cellit korzystają coraz chętniej. Woda morska, algi oraz glinki mają przecież zbawienny wpływ na naszą skórę, a regularne korzystanie z takich dodatków do kąpieli może okazać się cennym wsparciem w walce o piękniejszy wygląd.

Prosto i skutecznie

Prostą i skuteczną metodą na poprawienie jędrności skóry i zmniejszenie problemów z cellulitem jest też…prysznic. Ważne, by w jego trakcie polewać skórę raz ciepłą, raz zimną wodą. Taki zabieg pomoże poprawić krążenie krwi, a jednocześnie świetnie wpłynie na stan skóry. Dzięki temu w prosty i naturalny sposób można pokonać cellulit, a jednocześnie – poprawić swą formę i zadbać o swe zdrowie.

Więcej artykułów na: lashvolution.pl