NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Nowe magazyny do wynajęcia
Motoryzacja

Nowe magazyny do wynajęcia

Popyt na powierzchnie magazynowe nie maleje. Branża rozwija się bardzo dynamicznie, a nowe hale i magazyny powstają w całej Polsce – również na terenach, które do niedawna nie były popularne. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych nowych inwestycji.

Frontier Park Wrocław

Na razie jest to plac budowy, ale prace trwają. Aktualnie projekt SBU we Wrocławiu osiągnął ponad 50 proc. wynajętej powierzchni. Najemcy, którzy zdecydowali się na tę lokalizację, są z branży e-commerce, farmaceutycznej, lekkiej produkcji oraz branży instalatorskiej.

Zainteresowanie wolą powierzchnią jest duże, firma przewiduje, że uda się szybko wynająć jeszcze dostępną powierzchnię przed ukończeniem budowy. Przekazanie lokali pierwszym najemcom planowane jest na koniec II kwartału 2022 roku.

Magazyny realizowane przez firmę Frontier Estates są wysoko cenione za położenie, dobrą widocznością z autostrady A4 oraz elastyczność dostępnych powierzchni. Dostępne w parku lokale zaczynają się od 300 mkw. powierzchni magazynowej, z kolei większe oferują nawet do 1 000 mkw.

Panattoni Park Głogów

Na logistycznej mapie Polski realizowane są nowe magazyny do wynajęcia na Dolnym Śląsku. To od lat jeden z najważniejszych rynków. Panattoni Park Głogów leży około 110 km od granicy polsko-niemieckiej. Tylko 10 km dzieli go od drogi ekspresowej S3, która łączy miasto z Zieloną Górą, Legnicą i Szczecinem. Można szybko i łatwo dojechać do autostrady A4 na oraz A2.

Pierwszy z magazynów Panattoni w Głogowie ma być gotowy już w maju 2022 roku. 35 tys. mkw. zajmie operator logistyczny FM Logistic. Zajmie się tu prowadzeniem i obsługą e-commerce sklepów zoologicznych Grupy Fressnapf, która w Polsce działa pod nazwą Maxi Zoo.

Grupa Fressnapf posiada niemal 1800 sklepów zoologicznych w Europie, a nowe powierzchnie magazynowe mają rozwinąć segment sprzedaży online i pozwolić na optymalizację obsługi. Ważne były też takie czynniki jak m.in. możliwość szybkiej realizacji dostaw na rynek niemiecki czy dostępność pracowników. Panattoni planuje powiększyć powierzchnię do 110 tys. mkw. Będzie ona dostępna dla kolejnych najemców. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

7R Park Łódź East I

Castorama zdecydowała się na nowoczesne magazyny do wynajęcia dostępne w parku 7R Park Łódź East I. Firma wynajmie ponad 36 tys. mkw. powierzchni. W procesie najmu Castoramę wspierała firma doradcza JLL. Działalność w obiekcie nowy najemca rozpocznie już niebawem, a mianowicie w lutym 2022 roku. Nowoczesny obiekt logistyczny w centrum Polski, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą drogową, gwarantuje dobre połączenie z całym krajem.