NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Laser frakcyjny CO2
Zdrowie

Laser frakcyjny CO2 – jakie efekty można uzyskać w czasie zabiegów z jego wykorzystaniem?

Laser frakcyjny CO2 to popularne urządzenie stosowane powszechnie w gabinetach medycyny estetycznej. Przy pomocy lasera frakcyjnego CO2 można naświetlić nieestetyczne zmiany na skórze i w efekcie skutecznie je usunąć. Jakie efekty można uzyskać podczas takiego zabiegu?

Skutecznie odmłodzenie skóry

Gdy promień lasera frakcyjnego CO2 naświetla skórę, powstają mikrouszkodzenia, które pobudzają poszczególne komórki naskórka do odbudowy i stymulują procesy związane z wytwarzaniem kolagenu. Stosowanie lasera jest całkowicie bezpieczne, a naświetlanie może obejmować twarz, szyję, dekolt, brzuch, plecy i dłonie. Dlatego laser frakcyjny CO2 jest z powodzeniem wykorzystywany do przeprowadzania zabiegów odmładzających, które mają na celu wygładzenie zmarszczek i ujędrnienie skóry. Takie urządzenie doskonale sobie poradzi również z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi. Zabieg z użyciem lasera może wywołać drobny dyskomfort, szczególnie jeśli obejmuje duży fragment skóry, a w takim wypadku doświadczony kosmetolog zaproponuje stosowne znieczulenie.

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy powstają na skutek zbyt szybkiego rozciągania się skóry oraz gwałtownych zmian hormonalnych i mogą pojawić się w każdym wieku na różnych częściach ciała. W trakcie zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego CO2 można skutecznie pozbyć się rozstępów i uzyskać piękną oraz gładką skórę. Jednak by całkowicie usunąć rozstępy, konieczne będzie wykonanie serii zabiegów w 4-6 tygodniowych odstępach. Po naświetlaniu laserem na powierzchni skóry mogą powstać drobne rany, które powinny się zagoić maksymalnie do 4 tygodni od momentu przeprowadzenia zabiegu. Co ważne ostateczny efekt jest trwały i może być widoczny już po kilku dniach od wykonania usługi.

Sposób na blizny i niedoskonałości

Laser frakcyjny CO2 ma bardzo wszechstronne zastosowanie i może pomóc w usunięciu różnego rodzaju blizn i niedoskonałości. Jeśli pacjent ma bliznę spowodowaną wypadkiem, poparzeniem lub przebytą operacją, to naświetlanie laserem znacznie zmniejszy widoczność takiej zmiany lub całkowicie ją wyeliminuje. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i wyjątkowo wrażliwa, dlatego pacjent będzie musiał ją odpowiednio pielęgnować i chronić przed promieniami słońca przynajmniej przez pierwsze dwa tygodnie. W efekcie naskórek szybko się zregeneruje, a skóra odzyska swój naturalny koloryt. 

Stosowanie lasera frakcyjnego CO2 pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów, które korzystnie wpłyną na wygląd skóry i samopoczucie pacjenta. Co ważne takiemu zabiegowi może się poddać praktycznie każda osoba, ponieważ nie istnieje wiele przeciwwskazań do jego wykonania. Duża skuteczność i szybkość, z jaką można zobaczyć pierwsze efekty sprawia, że zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2 cieszy się niesłabnącą popularnością wśród pacjentów i stanowi doskonałą alternatywę dla innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.