NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Dom

Wyposażenie salonu manicure

Myślisz nad otwarciem własnego salonu manicure? Jest kilka akcesoriów i narzędzi, które są niezbędne do wykonywania różnych zabiegów – poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Lakiery hybrydowe

Podstawą są wysokiej jakości lakiery, które pozwolą przygotować piękną i trwałą stylizację. Hybryda to jedna z najmodniejszych i najczęściej stosowanych technik malowania i zdobienia paznokci – tego rodzaju lakiery nadają połysku, mają intensywny kolor i wytrzymują około 3 tygodni.

Lampa UV lub LED

Lakiery do paznokci i środek do dezynfekcji rąk to początek listy – niezbędna jest też lampa LED albo UV do utwardzania lakierów. Do wyboru jest wiele modeli – można kupić modele zarówno dedykowane profesjonalistkom, jak i osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z malowaniem i zdobieniem paznokci.

Dezynfekcja rąk

W czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 należy szczególnie dbać o higienę – podstawą jest staranne i dokładne mycie dłoni, ale też ich dezynfekowanie w przypadku braku dostępu do mydła i ciepłej wody. W salonie kosmetycznym czy manicure niezbędny jest dobrej jakości środek do dezynfekcji rąk, który pozwoli zadbać o właściwą higienę zarówno klientek, jak i stylistki.

Żel antybakteryjny do rąk służy do dezynfekcji skóry dłoni bez użycia wody i mydła. Zawsze mieć go zawsze przy sobie, np. w torebce lub kieszeni, gdyż jest łatwy w użyciu i skutecznie zabija wirusy, bakterie itd. Warto wybrać taki produkt, który nie będzie wysuszał dłoni – środek do dezynfekcji rąk pomoże utrzymać ich higienę na właściwym poziomie. Niezbędne w pracy stylistki są także jednorazowe rękawiczki.

Uniwersalna i wielofunkcyjna frezarka

Frezarka do paznokci to wielofunkcyjne urządzenie – służy do szeroko rozumianych zabiegów manicure i pedicure. Dzięki niej można skrócić paznokcie, nadać im kształt, zdjąć poprzednią warstwę lakieru, usunąć odciski, nagniotki i nieestetyczne skórki. Dostępne są frezarki o różnych parametrach – do użytku w profesjonalnych salonach lub domowego zastosowania.

Co jeszcze jest niezbędne?

Poza tym, aby skompletować stanowisko do manicure, potrzebny jest stolik ze specjalną podpórką na rękę, pochłaniacz pyłu, szafka z kilkoma szufladami, fotel do manicure, taboret z oparciem, półka na lakiery. Dodatkowo niezbędne są akcesoria drobne – jak pilniki, topy, bazy, waciki, cążki, drewniane patyczki, nawilżający krem do rąk oraz oliwka do skórek itd. Dokładne wyposażenie zależy od rodzaju oferowanych zabiegów.

Wyposażenie stanowiska – meble, narzędzia, jak i kosmetyki oraz akcesoria drobne – warto  kompletować w specjalistycznych hurtowniach.