NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Ślubno – modowe dylematy
Lifestyle

Ślubno – modowe dylematy

Suknie ślubne to niezwykle istotny element w dniu ślubu. Z perspektywy kobiety być może nawet najważniejszy, bo przecież każda z pań marzy o tym, by zachwycać i czuć się najpiękniejszą kobietą na świecie. Moda ślubna ma na szczęście sporo do zaoferowania i gdy już wybierzmy idealna suknię, to trzeba będzie skupić się następnie na dodatkach. Jakie akcesoria mogą się przydać i które z nich sprawią, że olśnimy wszystkich?

Suknie ślubne kontra biżuteria

Rodzaj biżuterii i wszelkich innych dodatków należy w pełni uzależniać od rodzaj sukni. Niektóre suknie ślubne (Warszawa polecamy AnnaKara.com) są tak bogato zdobione, że byłoby grzechem niweczenie trudów projektanta, gdybyśmy dodatkowo zdobiły nadgarstki, szyję i uszy. Tego rodzaju przesyt mógłby zadziałać niekorzystnie na całokształt, a przesada to coś, czego moda nie znosi. Zgoła odmiennie wygląda sytuacja, gdy mamy do czynienia z minimalistyczną suknią, uszytą z prostego materiału i bez połyskujących zdobień. Wówczas elementy biżuteryjne zdają się być doskonałym uzupełnieniem całej stylizacji. Na co warto postawić w takim przypadku? Biżuteria ślubna na ogół odznacza się pewnego rodzaju delikatnością i subtelnością. Dodatki w żaden sposób nie powinny przyćmiewać całej reszty, a zatem nie powinny odstawać kolorystycznie. W przypadku białej sukni bardzo ładnie komponują się drobne kolczyki w kolorze srebra lub złota. Bardzo ważnym jest, aby nie łączyć jednego z drugim. Decydując się na srebrne kolczyki, dobrze będzie pójść za ciosem i dobrać do zestawu srebrną bransoletkę lub naszyjnik. Sporą popularnością cieszą się również zestawy rękodzielnicze tworzone metodą soutache. W tym wypadku możemy liczyć na wykonanie realizacji własnego projekty, np. w kolorze śnieżnej bieli lub kości słoniowej.

Czy kwiaty to dobry pomysł?

Kwiaty we włosach to ten akcent, który powoduje, że kobieta wygląda świeżo, rześko i kwitnąco. Tego rodzaju dodatki cieszą się sporą popularnością i właściwie nie ma się czemu dziwić. Spectrum możliwości w tej materii jest niezwykle obszerny. Możemy zdecydować się na kwiaty w kolorze białym, choć coraz częstszym wyborem są również nieco bardziej wyraziste akcenty kolorystyczne, które w pewien sposób mogą nawiązywać do reszty dodatków. Nie trzeba się ponadto stresować krótką żywotnością kwiatów, ponieważ są one spryskiwane odpowiednim lakierem, który zapewnia im piękny wygląd przez wiele godzin.

Ślubne diademy

Kobiety lubujące się w dosyć wyrazistych dodatkach mogą zdecydować się na ślubny diadem. Tego rodzaju dodatek sprawia, że jakakolwiek dodatkowa biżuteria zdaje się być zbędnym właściwie wymysłem. Piękny diadem z białymi cyrkoniami to element, który przepięknie prezentuje się niemal w każdym przypadku. Pasuje zarówno do kreacji minimalistycznych, jak i tych bogato dekorowanych. Sporym zainteresowaniem cieszą się również eleganckie spinki do włosów z perłowym zdobieniem lub z niewielkimi cyrkoniami. To nieco delikatniejsza forma dekoracji, która przy okazji pełni funkcję i stoi na straży perfekcyjnej fryzury.