NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Zdrowie i Uroda

Rozstępy: jak się przed nimi chronić?

Są przypadłością powszechną wśród kobiet w ciąży oraz tych osób, które mają tendencję do nagłego przybierania na wadze i chudnięcia. Jeśli skóra jest zbyt mało elastyczna, po każdej takiej zmianie wagi pozostają nam przykre pamiątki, znane jako rozstępy. Dziś wprawdzie nie brak profesjonalnych kosmetyków, które pomagają w walce z tym problemem, jednak ich stosowanie wymaga od nas cierpliwości i konsekwencji. Możemy też postawić na zabiegi na rozstępy, które wykonuje się w salonach kosmetycznych, wiąże się to jednak ze sporymi wydatkami.

Jak zatem chronić się przed rozstępami i nie dopuścić do tego, by zaczęły one szpecić nasza skórę?

By uchronić skórę przed takim problemem, nie trzeba wiele. Podstawowe znaczenie ma tu utrzymywanie prawidłowej masy ciała oraz troska o to, by nasza sylwetka nie zmieniała się zbyt gwałtownie. Pomaga w tym zarówno aktywność fizyczna, jak i zdrowa dieta. Pamiętajmy, że to, co pojawi się na naszym talerzu, wpłynie nie tylko na naszą figurę, ale i na stan naszej skóry. By stała się ona mocniejsza i bardziej elastyczna, w naszym menu powinny się pojawić te produkty, w których znajduje się sporo witamin i minerałów, przede wszystkim: cynku, krzemu i magnezu.

Nienasycone kwasy tłuszczowe

Cennym wsparciem dla skóry będą też nienasycone kwasy tłuszczowe, pojawiające się przede wszystkim w olejach roślinnych oraz w rybach morskich. Piękna i zdrowa skóra wymaga też odpowiedniego nawilżenia, warto zatem wypijać każdego dnia kilka szklanek wody, ziołowych herbatek lub owocowych soków. Istotną rolę odgrywa tu również pielęgnacja skóry. Regularne złuszczanie naskórka oraz sięganie po nawilżające kremy i balsamy to podstawa, o której nie można zapominać.

Zobacz więcej na: slimxl.pl