NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

co na obiad dla dzieci
Lifestyle

Jak przygotowywać obiady dla dzieci?

Tylko rodzice wiedzą, jak problematyczne i uporczywe bywa codzienne przygotowywanie posiłków dla dzieci. A trzeba przecież dbać o ich zdrowie, dostarczając im wraz z jedzeniem wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Pozostaje jednak zadać sobie pytanie – co na obiad dla dzieci sprawdzi się najlepiej? No i czy można gotować na zapas i przygotowywać posiłki na kilka dni, czy jednak codziennie maluchy powinny spożywać inne potrawy, aby ich zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze zostało zaspokojone?

Jak przygotowywać obiady dla dzieci

Co należy brać pod uwagę podczas gotowania obiadu?

To, co na pewno należy brać pod uwagę w trakcie gotowania, to preferencje i upodobania samych dzieci. Dorosły zje raczej wszystko. Nawet jeśli nie przepada za pomidorową, jakoś poradzi sobie z opróżnieniem talerza, jeżeli rzeczywiście będzie głodny. Dzieci są znacznie bardziej wybredne. Raczej nie tkną wątróbki, jeżeli nie zostały do niej przyzwyczajone, tak jak i nie wezmą na widelec flaków, jeśli nigdy wcześniej nie widziały ich na oczy. Co na obiad dla dzieci? To, co będzie im smakować.

Aby jednak dieta malucha była zróżnicowana, warto od samego początku proponować mu różne rzeczy do jedzenia. Nawet i krewetki! Wbrew pozorom nawet kilkulatki lubią próbować nowych rzeczy, jeśli tylko otrzymują na to szansę. Trzeba ją im zatem dać. Należy przekonywać dzieci do kosztowania różnych produktów spożywczych, nie tylko samych zup czy kotletów schabowych. Nawet jeśli nie poradzą sobie one ze zjedzeniem jakiejś nowej potrawy, przynajmniej zapoznają się z jej smakiem i w ten sposób nauczą się czegoś nowego.

boboline.pl