NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Dom

Jakie rolety wewnętrzne będą najlepsze do Twojego wnętrza?

Wpadające promienie słońca do naszego wnętrza potrafią naładować pozytywną energią, dać nam siłę do działania i poprawić nasz humor. To bardzo ważne, aby pokoje były dobrze oświetlone, jednak nie zawsze. W końcu każdy czasem chce się wyspać! Albo oglądnąć film, a odbijające się promienie słońca nie dają nam spokoju. Dlatego właśnie potrzeba zasłoń, firanek, rolet, żaluzji… no właśnie, czego nam potrzeba? W gąszczu możliwości można się łatwo pogubić! Dziś przedstawiamy rolety wewnętrzne. Jak to działa i z czym to się je?

Rolety wewnętrzne – dlaczego właśnie one?

W kwestii zasłon na okna mamy bardzo wiele najróżniejszych możliwości. Co więc może nas przekonać właśnie do rolet? Otóż są one bardzo praktyczne i mają kilka wariantów, z których bez problemu wybierzemy właśnie to, co najlepiej nam się sprawdzi. 

Rolety wewnętrzne 100% zaciemnienia idealnie sprawdzą się w sypialni, gdzie potrzebujemy wypocząć i dobrze się wyspać. Dzięki całkowitemu zasłonięciu światła komfort snu będzie naprawdę wysoki. Co więcej, taka roleta świetnie sprawdzi się w bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach, gdzie potrzebujemy ochłody. Materiał odbijający światło zapewni przyjemne ochłodzenie.

Bardzo popularną w ostatnich latach opcją są rolety „dzień-noc”. To rolety, których nie zwija się całkowicie – wystarczy przesunąć nachodzące na siebie płaty materiału. Jedne są grubsze, drugie przepuszczają światło. To bardzo dobry wybór, jeśli mamy okna bardzo blisko innego domu lub mieszkania, czy też mieszkamy na parterze. Zapewnią nam one prywatność. Dodatkowo są świetne pod względem dostosowania ilości wpadającego światła do pomieszczenia. Możemy je całkowicie kontrolować.

Oczywiście do wyboru mamy także klasyczne rolety. Występują w mnóstwach kolorów i są ona częściowo przezroczyste. Przepuszczają delikatnie światło, a więc sprawdzą się w pomieszczeniach użytkowych – kuchni, salonie, jadalni.

Wszystkie modele mają dużo możliwości dostosowania do naszych potrzeb. Znajdziemy uniwersalne wymiary na praktycznie każde okno oraz masę kolorów. Rolety można dobrać idealnie do wystroju i stylu mieszkania lub domu. Świetnie sprawdzą się w każdym rodzaju pomieszczeń. 

Wybór rolet

Rolety są dobrym wyborem nie tylko ze względu na swoją uniwersalność i masę możliwości ich konfigurowania. Są one także idealne dla alergików, co zdecydowanie plasuje je nad zasłonami i firankami. Nie zbierają tak kurzu i wystarczy tylko odkurzenie ich raz w miesiącu, aby zapewnić im całkowitą czystość. Kolejną zaletą jest łatwy, nieinwazyjny montaż. Jeśli rolety nam się znudzą, bez problemu wymienimy je na coś innego i nie pozostanie po nich nawet najmniejszy ślad. 

Warto więc spróbować zamontować w naszych oknach rolety, bo nic nas to nie kosztuje! W każdej chwili będziemy mogli je zmienić. Jednak z pewnością okażą się one strzałem w 10 i wcale nie będzie to konieczne. Rolety sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, wystarczy wybrać tylko odpowiedni model. Zawsze można poradzić się także specjalistów takich jak np. DecoDesign, którzy z pewnością pomogą wybrać idealny produkt do naszego wnętrza.