NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Dom i Wnętrze

Jak szybko odświeżyć sypialnię?

Sypialnia to miejsce relaksu, odpoczynku po całym dniu. Powinien być to nasz azyl, miejsce intymne, ale jednocześnie właściwie zaaranżowane. Wydawać by się mogło, że w sypialni spędzamy mało czasu, ale jednak to w niej zaczynamy i kończymy dzień. W wielu domach sypialnia to niestety jedyne miejsce, w którym znajduje się łóżko, albo co gorsza – jest składzikiem na rzeczy, których nie mamy gdzie schować. Sypialnia powinna być miejscem, w którym chętnie przebywamy. Jak sprawić, by sypialnia stała się miejscem przyjemnym i komfortowym, w którym będziemy mogli ze spokojem odpocząć? Jak niskim kosztem zrobić remont sypialni? Na te i inne pytania, znajdziecie odpowiedzi w tym artykule. 

Tani i szybki remont sypialni – czy jest możliwy? 

Masz dość nudnych, szarych, przytłaczających wnętrz? Chcesz zmienić nieco swoją sypialnię, bez rujnowania budżetu? Myślisz, że remont niskim kosztem nie jest w ogóle możliwy? Nic z tych rzeczy. Jeśli właściwie zaplanujesz remont i jego przebieg, możesz w krótkim czasie odmienić swoje wnętrze. Jak? Rozwiązanie jest proste – malowanie ścian, nowe, oryginalne szafki nocne czy wygodny zagłówek mogą kosztować tyle, ile materiały potrzebne do ich zrobienia lub… nic. Jeśli w domu masz potrzebne materiały. Bez względu na styl wnętrza oraz jej wielkość, najważniejszym jej elementem jest zawsze łóżko. Powinno ono znajdować się w centralnej części i być najbardziej wyeksponowanym meblem. Pozostałe elementy i dekoracje dobierzmy więc do stylu łóżka i jego kolorystyki. Starannie zaplanujmy kolejność wykonywanych prac, a jest szansa, że nic lub bardzo niewiele rzeczy nas zaskoczy! 

Pomysłów na zmianę charakteru wnętrza jest wiele. Po pierwsze – zmiana koloru ścian. Metamorfozę tego typu z łatwością możecie wykonać samodzielnie, a jej koszt to jedynie cena farby, jaką wybieramy. Opcji jest wiele – zmiana koloru wszystkich ścian, postawienie na jeden mocniejszy akcent kolorystyczny lub przyklejenie tapety lub fototapety. Takie rozwiązania są coraz częściej spotykane. W końcu liczy się efekt końcowy. 

Do remontu sypialni z pewnością przydadzą się narzędzia, takie jak klucze udarowe Makita, odkurzacze przemysłowe Makita czy młotowiertarki Makita. Przy ich pomocy wykonasz wszelkie prace remontowe.  

Jak zmienić charakter wnętrza?

Po wprowadzeniu zmian w kolorze ścian, warto zastanowić się nad meblami oraz dodatkami. Firany i zasłony to elementy, które w sypialni pełnią szczególną rolę. Stanowią eleganckie uzupełnienie wnętrza i sprawiają, że sypialnia staje się bardziej przytulna i niezwykle komfortowa. Remont to idealny moment by zmienić dekorację okien, nie zapominając o ich wcześniejszym dokładnym umyciu. To, co będzie stanowić podstawę dekoracji okien w odmienionej sypialni, zależy wyłączni od naszych upodobań. Chcesz jeszcze bardziej zmienić dotychczasowy charakter wnętrza? Zmianę można uzyskać za pomocą innych firan i zasłon. W sklepach możesz kupić gotowe, lub zlecić komuś uszycie z materiału, który najbardziej Ci odpowiada i pasuje do stylistyki wnętrza.