NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Rozrywka

Cyberpunk 2077 – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Gra Cyberpunk 2077 jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2020 roku. Gracze czekali na nią przez kilka lat, a studio CD Projekt RED co rusz podsycało ich zainteresowanie nowym tytułem. Po genialnym Wiedźminie wszyscy zapaleni gamerzy i fani polskich gier spodziewają się, że Cyberpunk 2077 okaże się prawdziwą petardą! Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o tej grze.

1. Historia powstania gry

2. Fabuła Cyberpunk 2077

3. Wymagania sprzętowe

Cyberpunk 2077 to gra, na którą gamerzy czekają z prawdziwym utęsknieniem. Zapowiedź jej powstania pojawiła się już 8 lat temu, dlatego wielu fanów strzelanek miało chwilę zwątpienia, czy projekt zostanie ukończony. Na szczęście, CD Projekt RED nie zawiodło. Dowiedz się więcej o znakomitej polskiej grze Cyberpunk 2077.

Historia powstania gry

Pomysł na grę Cyberpunk 2077 powstał już w 2012 roku. To właśnie wtedy po ogólnoświatowym sukcesie Wiedźmina: Dzikiego Gonu, CD Projekt RED zapowiedziało, że pracuje nad nowym projektem. Rok później w sieci pojawił się tajemniczy zwiastun, który zyskał ponad 15 mln odsłon na YouTubie. Prace nad grą były owiane tajemnicą i przez 5 lat nie pojawiały się żadne nowe informacje na jej temat. Wielkim zaskoczeniem dla graczy był więc tweet w 2018 roku, który pomimo zdawkowej treści „BEEP”, został polubiony ponad 60 tysięcy razy. Oficjalna premiera gry została zapowiedziana na 17 września 2020 roku, dlatego gracze wciąż czekają, aż tytuł będzie dostępny w sprzedaży.

Fabuła Cyberpunk 2077

O co chodzi w Cyberpunk 2077? Jest to znakomita gra aRPG z otwartym światem, w której podjęto się adaptacji papierowej gry Mike’a Pondsmitha. Akcja osadzona w dystopijnym świecie skupia się na przeżyciu w brutalnym mieście Night City. Najemnik V stara się zdobyć implant, dzięki któremu stanie się nieśmiertelny. Jednocześnie musi walczyć o przetrwanie w środowisku, w którym anarchia, przemoc i podziały klasowe są na porządku dziennym. Dzięki temu gra w wyraźny sposób nawiązuje do stylistyki cyberpunk, w której podkreśla się negatywne skutki szybkiego rozwoju zaawansowanych technologii, przejmujących kontrolę nad cywilizacją i odzierających ją z człowieczeństwa.

W grze znajdują się elementy strzelanki typu FPS. Gracz dostosowuje postać w grze do własnych preferencji, wybierając klasę, do której należy, oraz ścieżkę rozwoju, według której ma podążać. Modyfikacja postaci jest swobodna, dlatego możliwe jest nie tylko pod względem wyglądu, ale i cech charakteru oraz zdolności technicznych. Dzięki temu generowanie nowej postaci ma niebagatelny wpływ na wydarzenia w grze i całą fabułę. Wszystko to wpływa pozytywnie na emocje płynące z rozgrywki i sprawia, że ponowne rozgranie Cyberpunk 2077 przynosi wiele przyjemności każdemu zapalonemu gamerowi i fanowi gier studia CD Projekt RED.

Wymagania sprzętowe

Cyberpunk 2077 jest grą, która cechuje się wysokimi wymaganiami sprzętowymi. Twórcy rekomendują, by komputer był wyposażony w procesor Intel Core 7-8700K 3.7 GHz. Karta graficzna powinna mieć co najmniej 8 GB – polecane są modele Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56. W przypadku pamięci RAM wystarczające jest 16 GB, natomiast system operacyjny Windows 10 64-bit zapewni prawidłowe działanie gry. Gra ma być dostępna również w wersji na konsolę Xbox i Play Station, w tym na nowe konsole, które trafią do sprzedaży w grudniu 2020 i w czasie późniejszym.

Gra Cyberpunk 2077 będzie dostępna w sklepie Ole Ole! od razu po oficjalnej premierze. Można będzie zamówić ją przez Internet z opcją najniższej ceny i darmowej dostawy w uzgodnionym terminie.