NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Zdrowie i Uroda

Lecznicze właściwości kory dębu

Jest jednym z tych darów natury, dzięki którym łatwiej jest nam utrzymać dobrą formę do późnej starości. Kora dębu tu naturalny lek, który może wspierać nas na wiele sposobów. Co warto wiedzieć na ten temat? W jakich sytuacjach warto wykorzystać lecznicze właściwości kory dębu?

Lecznicze właściwości kory dębu

Kora dębu jest bardzo dobrym wsparciem dla wszystkich tych osób, którym życie utrudniają problemy związane z pracą przewodu pokarmowego. Napar z kory dębu pomaga m.in. przy biegunkach, które są uciążliwą i bardzo częstą przypadłością. Z kory dębu można też korzystać zewnętrznie, m.in. przy oparzeniach oraz odmrożeniach. Ten cenny dar natury doskonale sprawdza się też jako naturalny kosmetyk, dzięki któremu utrzymanie skóry w dobrym stanie będzie dla wielu z nas o wiele łatwiejszym zadaniem. Dzięki korze z dębu można odkażać skórę oraz skutecznie walczyć ze stanami zapalnymi, jest ona również cennym wsparciem w walce z bakteriami.

Na co jeszcze?

Warto też pamiętać, iż z kory dębu może też powstać płukanka do włosów, wykazująca się bardzo dużą skutecznością w walce z takimi problemami, jak łupież. Wielką popularnością cieszą się też nasiadówki z kory dębu, które są cenionym lekiem na hemoroidy. Możliwości wykorzystania kory dębu jest zatem sporo, a im prędzej poznamy jej właściwości, tym lepiej dla nas.

1000rad.pl