NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

basen
Lifestyle

Kiedy warto kupić basen stelażowy oraz co można zyskać, decydują się na wybór takiego produktu?  

Każdy basen do ogrodu ma służyć przede wszystkim jak najdłużej, dawać dużo zabawy, schładzać ciało w upalne dni oraz być podstawą pełnego zadowolenia z relaksu i zarazem satysfakcji z użytkowania. Decydując się na wariant, jakim jest basen na stelażu, można wówczas wspomnieć o solidności oraz dodatkowych zaletach. Poniższy artykuł ma na celu przytoczyć nieco więcej informacji na ten temat, ponadto rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie do zakupu.

Kiedy najlepiej rozważyć zakup basenu stelażowego? 

Pomimo że jest to o wiele tańsze rozwiązanie w porównaniu do murowanych projektów, wówczas większość cen podczas sezonu letniego ulega znacznemu wzrostowi, co z kolei może zniechęcić niektóre osoby z zakupu basenu. Najlepszą porą roku może okazać się jesień lub zima, gdyż znaczna część sklepów posiada wtedy wielkie przeceny. Nabywając basen na stelażu poza sezonem, można nie tylko zaoszczędzić, ale i również wybrać taki o większych wymiarach, ponieważ jego cena będzie wtedy stanowczo zaniżona. 

Czym są baseny stelażowe? – główne zalety 

Takie produkty charakteryzują się przede wszystkim tym, że nie zawierają dmuchanych, czy też rozporowych elementów. Baseny na stelażu opiewają się przede wszystkim o stalową konstrukcję, która potrafi znieść naprawdę duże obciążenia i dodatkowo stanowi ochronę dla ścianek. Kolejną zaletą jest wówczas dodatkowe wyposażenie w postaci drabinki umożliwiającej bezproblemowe i przede wszystkim bezpieczne wejście do wody, podczas gdy konstrukcja basenu jest na tyle wysoka, że nie każda osoba dałaby radę samodzielnie się z nią uporać. 

Basen na stelażu jako idealny produkt dla całej rodziny 

Niewątpliwym i zarazem wspaniałym stwierdzeniem jest fakt, iż z takiego basenu może jednocześnie korzystać większa ilość osób, bez żadnych obaw, że konstrukcja ulegnie zniszczeniu. Następnymi zaś z charakterystycznych cech są między innymi: 

  • duże gabaryty i prostokątna forma (daje możliwość zarówno zwykłej rekreacji, jak i również może posłużyć jako idealny akwen do nauki pływania, czy też nurkowania), 
  • łatwość utrzymywania czystości (dodatkowe elementy, jakimi są przede wszystkim pompa filtrująca, filtr piaskowy, mata pod basen i nakrycie zewnętrzne pozwalają na dłuższe pozostawienie napełnionego już wodą basenu bez konieczności jej wymiany co parę dni), 
  • możliwość aktywnego spędzania czasu w wodzie i korzystania ze zbiornika w dowolnym czasie.