NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Lifestyle

Jak wybrać pojemniki na piasek i sól?

Dowiedz się czym charakteryzuje się dobry pojemnik i na co zwrócić uwagę przy zakupie, by służył latami zgodnie z przeznaczeniem.

Dlaczego warto wybrać dobry pojemnik na piasek i sól?

Szerokie zastosowanie gospodarcze piasku sprawia, że coraz więcej firm, domów, a także terenów miejskich, musi posiadać go w większych ilościach. Najczęściej używany jest w budownictwie, przy produkcjach, jako środek gaśniczy oraz oczywiście w sezonie zimowym, do posypywania oblodzonego terenu. Tę ostatnią rolę często pełni również sól drogowa.

Odpowiednie przechowywanie piasku oraz soli jest niezwykle istotne. Przede wszystkim, taki pojemnik powinien umożliwiać łatwy dostęp do tego, co się w nim znajduje. Kolejną kwestią jest wysoka wytrzymałość tworzywa, z jakiego pojemnik został wykonany. Musi on być odporny na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, deszczu, śniegu, gradu, bardzo niskich temperatur.

Dobrze, by pojemnik, który będzie używany tylko w okresie zimowym, był łatwy do przetransportowania, schowania na pozostałe pory roku.

Właściwie zabezpieczony piasek i sól, zapewnią Tobie, Twoim bliskim i przechodniom korzystającym z Twojej części chodnika lub drogi bezpieczeństwo. Kluczową kwestią jest to, by nic nie obniżyło właściwości tych produktów, dlatego sprawdź ofertę Europejskiego Centrum Innowacyjnego, które gwarantuje najwyższą jakość artykułów https://www.eci.com.pl/.

Wygląd pojemnika

To, na który model, kształt i kolor się zdecydujesz, uzależnione powinno być przede wszystkim tym, czy chcesz, by był on elementem wystroju, czy wręcz przeciwnie, powinien wtopić się  w tło?

Jedni traktują tego rodzaju pojemnik jako praktyczną konieczność i najchętniej wybierają taki, którego kolor będzie współgrał z elewacją i całym otoczeniem. Inni natomiast, wolą wykorzystać ten produkt jako coś, co urozmaici teren i decydują się na intensywną, kontrastującą z otoczeniem barwę.

Na co zwrócić uwagę wybierając pojemnik na piasek i sól?

Wiele osób swoją decyzję opiera głównie na samym wyglądzie pojemnika. Warto jednak sprawdzić, czy jest on wytrzymały. Dobre pojemniki na piasek i sól posiadają specjalne zawiasy uniemożliwiające przypadkowe wyłamanie klapy.

Bardzo istotnym jest materiał, z jakiego wykonano pojemnik. Najlepiej sprawdza się w tej roli twardy polietylen, bowiem nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, jest przyjazny środowisku, całkowicie podlega recyclingowi, a nawet dopuszcza się go do kontaktu z żywnością.