NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

choroby oczu
Lifestyle

Choroby oczu – przykłady, krótki opis

Organizm ludzki to pewnego rodzaju maszyna, które do prawidłowej pracy potrzebuje wolnego działania poszczególnych narządów. Niestety nie każdemu udaje się utrzymać optymalne zdrowie i musi borykać się z wieloma chorobami. Zaburzenia te dotyczą niemalże wszystkich organów ludzkich. Jedną z popularnych dysfunkcji są choroby oczu. Jakie zaburzenia ze strony układu wzroku można wyróżnić? Czym one się charakteryzują oraz w jakim wieku się pojawiają?

Choroby oczu

Najczęstsze choroby oczu


Do najczęściej wykrywanych chorób układu wzrokowego należą przede wszystkim:
– zaćma,
– jaskra,
– krótkowzroczność, dalekowzroczność,
– astygmatyzm,
– zez,
– i wiele innych.
Każda z tych chorób może mieć różnorakie podłoże, jak również metody i sposoby leczenia.
Choroby oczu takie jak jaskra czy zaćma, najczęściej ujawniają się u osób starszych. Soczewka oka ulega samoistnemu zniszczeniu ograniczając pole widzenia. Jednakże dysfunkcja ta może również dotyczyć młodych ludzi. Stan ten może być przyczyna innych chorób współistniejących, jak również efektem przyjmowanych leków.
Zez to schorzenie, które często wykrywane jest już u małych dzieci – może być skutkiem wady genetycznej lub jakichś niepowodzeń porodowych. Już od najmłodszych lat widać, że dziecko nie umie skoncentrować wzroku na danej rzeczy oraz nieprzewidywalne wywraca oczami. W procesie leczenia stosuje się odpowiednio dobrane okulary, soczewki, jak również wykonuje ćwiczenia mięśni gałki ocznej.
Krótko i dalekowzroczność mogą pojawiać się zaraz po urodzeniu, jak również rozwijać się podczas życia.

chronswojwzrok.pl