NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Zdrowie i Uroda

Domowe sposoby na białe zęby

Piękny uśmiech to wspaniała wizytówka dla każdego z nas, warto zatem poświęcić jamie ustnej więcej uwagi. Co możemy zrobić, by zdrowe i białe zęby przestały być naszym marzeniem? Wiadomo, że podstawą skutecznej pielęgnacji jamy ustnej jest regularne szczotkowanie zębów oraz korzystanie z tak ważnego wsparcia, jak nici dentystyczne czy płyny do płukania jamy ustnej. Niestety, nawet najlepsze kosmetyki nie zawsze są w stanie uchronić nas przed tak uciążliwym problemem, jakim są przebarwienia na zębach. Co możemy zrobić, by wybielić zęby domowymi metodami?

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jedna z podstawowych ofert większości gabinetów stomatologicznych. Dla tych, którzy chcą oszczędzić czas i pieniądze, nie brak propozycji na to, jak pokonać przebarwienia zębów w domowym zaciszu za pomocą tanich i powszechnie dostępnych środków. Co może pomóc? Nacieranie zębów wewnętrzną stroną skórki banana. Ten prosty zabieg sprawi, że zęby zostaną wzmocnione dodatkową porcją wapnia i witaminy D, co pomoże im utrzymać dobrą formę. Cennym źródłem minerałów dla naszych zębów będzie też skórka z pomarańczy, znana ze swych wybielających właściwości.

Domowe sposoby

By skuteczniej chronić swe zęby przed kamieniem nazębnym, można wykorzystać niezwykłe właściwości truskawek. Papka, która może powstać z tych owoców, chroni przed uciążliwym nalotem i pozwala utrzymać jamę ustną w lepszej formie. Co jeszcze może pomóc? Mieszanka sody spożywczej i soli jodowanej, która wyróżnia się dużą skutecznością. Nie należy jednak zbyt często wykonywać takiego zabiegu, gdyż nadmiar soli i sody może doprowadzić do sporych problemów ze szkliwem. W walce o białe zęby pomocna może się też okazać cytryna, po którą również warto sięgać od czasu do czasu.

festiwalwiosny.pl