NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Zdrowie i Uroda

Domowe sposoby na białe zęby

Piękny uśmiech to wspaniała wizytówka dla każdego z nas, warto zatem poświęcić jamie ustnej więcej uwagi. Co możemy zrobić, by zdrowe i białe zęby przestały być naszym marzeniem? Wiadomo, że podstawą skutecznej pielęgnacji jamy ustnej jest regularne szczotkowanie zębów oraz korzystanie z tak ważnego wsparcia, jak nici dentystyczne czy płyny do płukania jamy ustnej. Niestety, nawet najlepsze kosmetyki nie zawsze są w stanie uchronić nas przed tak uciążliwym problemem, jakim są przebarwienia na zębach. Co możemy zrobić, by wybielić zęby domowymi metodami?

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jedna z podstawowych ofert większości gabinetów stomatologicznych. Dla tych, którzy chcą oszczędzić czas i pieniądze, nie brak propozycji na to, jak pokonać przebarwienia zębów w domowym zaciszu za pomocą tanich i powszechnie dostępnych środków. Co może pomóc? Nacieranie zębów wewnętrzną stroną skórki banana. Ten prosty zabieg sprawi, że zęby zostaną wzmocnione dodatkową porcją wapnia i witaminy D, co pomoże im utrzymać dobrą formę. Cennym źródłem minerałów dla naszych zębów będzie też skórka z pomarańczy, znana ze swych wybielających właściwości.

Domowe sposoby

By skuteczniej chronić swe zęby przed kamieniem nazębnym, można wykorzystać niezwykłe właściwości truskawek. Papka, która może powstać z tych owoców, chroni przed uciążliwym nalotem i pozwala utrzymać jamę ustną w lepszej formie. Co jeszcze może pomóc? Mieszanka sody spożywczej i soli jodowanej, która wyróżnia się dużą skutecznością. Nie należy jednak zbyt często wykonywać takiego zabiegu, gdyż nadmiar soli i sody może doprowadzić do sporych problemów ze szkliwem. W walce o białe zęby pomocna może się też okazać cytryna, po którą również warto sięgać od czasu do czasu.

festiwalwiosny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *