NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

Technologia

Jak bezpiecznie odebrać paczkę z paczkomatu?

Zakupy internetowe to skuteczny sposób na zachowanie szczególnych środków ostrożności w dobie pandemii. Unikanie skupisk ludzkich oraz kontaktów z osobami zarażonymi może ograniczyć w pewien sposób rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Zakupy internetowe to skuteczny sposób na zachowanie szczególnych środków ostrożności w dobie pandemii. Unikanie skupisk ludzkich oraz kontaktów z osobami zarażonymi może ograniczyć w pewien sposób rozprzestrzenianie się koronawirusa. Warto więc zdecydować się na zakupy potrzebnych produktów w sklepach online, a na czas wzmożonej liczby zachorowań, zdecydować się na odbiór przesyłki w paczkomacie – jednej z  najbardziej bezpiecznych form dostawy. W ten sposób ograniczmy kontakt kuriera z odbiorcą, a korzystając z aplikacji mobilnej nie musimy nawet dotykać samego paczkomatu.

Bezpieczne zakupy przez internet

Galerie handlowe i sklepy pozostają zamknięte, dlatego coraz częściej decydujemy się na zakupy przez internet. Jak wiadomo, koronawirus przenosi się drogą kropelkową, dlatego ważne jest, by ograniczyć przebywanie w skupiskach ludzi oraz unikać miejsc publicznych, w których ryzyko zachorowania zwiększa się. Polacy coraz częściej więc decydują się na zakupy internetowe. Odbierając paczkę od kuriera pamiętaj, by zachować bezpieczną odległość – co najmniej 1m. Staraj się nie dotykać dłoni kuriera, a płatności dokonaj w miarę możliwości przez internet, by kontakt ten był znikomy. Na czas odbioru paczki możesz także założyć jednorazowe rękawiczki. Po odbiorze przesyłki przez co najmniej 30 sekund, myj dokładnie ręce mydłem i ciepłą wodą, a jeśli to możliwe użyj także płynu do dezynfekcji.

Odbiór w paczkomacie

Usługodawcy chcąc ograniczyć kontakty kurierów z odbiorcami, rekomendują, by wybierać dostawę z odbiorem w paczkomacie. Nie należy się martwić sposobem zapakowania przesyłki. Kartony do paczkomatów dobierane są w taki sposób, by zniwelować szansę uszkodzenia paczki i zabezpieczyć produkt w jak najlepszy sposób. Pudełka kartonowe są o wiele bardziej bezpieczne niż sama koperta czy folia, dzięki czemu nie musimy się martwić, czy zamówiona przez nas rzecz przyjdzie cała oraz czy nie będzie posiadać niechcianych zarysowań czy otarć.

Przesyłka pobraniowa a paczkomat

Decydujesz się na zakupy online i odbiór przesyłki w paczkomacie, ale nie masz możliwości płatności przez internet? Zadajesz sobie pytanie: jak odebrać paczkę z paczkomatu za pobraniem? To już nie problem. Niektóre paczkomaty posiadają terminale płatnicze, dzięki którym na miejscu, z łatwością opłacisz paczkę pobraniową. Nie posiadasz karty płatniczej a na swoim koncie nie masz wystarczającej ilości środków? Za przesyłkę możesz także zapłacić w punkcie, ale pamiętaj, że ten sposób nie jest już tak bezpieczny, ponieważ musisz udać się do miejsca, gdzie docelowo przebywa kilka osób. Niemniej jednak taka możliwość także istnieje.

W czasie pandemii, pamiętaj, by ograniczać kontakt z ludźmi. Staraj się unikać miejsc publicznych i skupisk ludzkich. Decydując się na zakupy internetowe, pamiętaj o bezpieczeństwie. W miarę możliwości ogranicz płatność gotówką i kontakt z kurierem, wybierając dostawę do paczkomatu, a po odbiorze przesyłki dokładnie umyj ręce.