NL embassy

Ambasada Ciekawych Informacji

klimatyzer
Dom

I na upał, i na mróz – klimatyzer na pokładzie

Zarówno upalne, jak i mroźne dni potrafią dać się we znaki. Latem szukamy ochłody, gdy czas na pracy lub obowiązkach domowych musimy spędzać w czterech ścianach. Zimą zaś nie chcemy zmagać się z przesuszonym powietrzem, wysokimi rachunkami na zakończenie sezonu, a jednak grzejniki nie spełniają naszych oczekiwań. 

W obydwu przypadkach przydaje się klimatyzer. Niewielkie i mobilne urządzenie, które docenią wszyscy miłośnicy designu, a także przeciwnicy stosowania tradycyjnego klimatyzatora. Czym się wyróżnia klimatyzer i dlaczego warto na niego postawić?

Na letnie upały

Zmiany klimatyczne są dla nas coraz bardziej odczuwalne. Każdego roku cieszymy się na sezon letni i porę urlopową, ale trwające przez kolejne tygodnie bardzo wysokie temperatury, potrafią zmęczyć i zniechęcić do ulubionej aktywności fizycznej. Gdy słupki rtęci w zaokiennych termometrach niebezpiecznie szybują do góry, a my musimy pracować w ciasnym i dusznym biurze lub czeka nas generalne sprzątanie w domu, samopoczucie psychiczne i fizyczne jest dalekie od ideału. 

W upalne dni można sobie ulżyć wykorzystując klimatyzer, które oferuje sklep https://econovli.pl/. To propozycja mieszcząca się w budżecie praktycznie każdego. Mamy bowiem do czynienia z urządzeniem znacznie tańszym od tradycyjnego klimatyzatora, a ponadto niezwiązanym z koniecznością ponoszenia kosztów eksploatacyjnych i instalacyjnych. 

Spora część z modeli klimatyzerów, które znajdujemy na rynku, ma stosunkowo niewielkie rozmiary i kółka, dzięki czemu łatwo je przenieść do wybranego pomieszczenia. Urządzenie zaoferuje chłodną i orzeźwiającą mgiełkę powietrza, która będzie sprawiała wrażenie nawilżonej. Nie ma zatem ryzyka przesuszenia powietrza, a duchota i upał przestają być aż tak nieznośne. Z kolei niebanalny design łatwo wkomponować w najbardziej nietypową aranżację. 

Więcej ciepła w mroźne dni

Ogrzewanie miejskie często nie spełnia naszych oczekiwań. Zimową porą kaloryfery włączone na maksa potrafią poparzyć, a mimo to wciąż jest nam zimno. Prognozy na rachunkach za sezon zimowy nie napawają optymizmem. Traci na tym również środowisko, do którego dostaje się więcej szkodliwych związków. Co z tym zrobić?

Można zdecydować się na klimatyzer z funkcją termowentylatora. Urządzenie, które przydało się podczas najgorętszych letnich dni, w sezonie jesienno-zimowym zagwarantuje przyjemne ciepło, bez intensywnego i ponadplanowego zużycia energii elektrycznej, którą pochłaniają standardowe grzejniki. Domownicy skorzystają z dodatkowych dawek ciepła tam, gdzie tego potrzebują. Klimatyzera nie instaluje się bowiem na stałe, lecz przenosi w miejsce, które wymaga w tym przypadku niemetaforycznego ocieplenia atmosfery. 

Utrzymanie temperatury na stałym poziomie jest ważne, bo to właśnie ona ma duży wpływ na samopoczucie domowników, choć nie tylko. Wybierając klimatyzer można liczyć na urządzenie, które będzie spełniało swoje funkcje przez cały rok, dodatkowo dekorując domową lub biurową przestrzeń, bez ryzyka znacznego zwiększania rachunków.